Aktualizacja komunikatu MSZ w sprawie Zambii
Afryka Aktualnosci Miejsca Zambia

Aktualizacja komunikatu MSZ w sprawie Zambii

17 lipca 2017 r. Na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych zamieszczony został komunikat o następującej treści: „W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia stanem wyjątkowym, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed podróżami do Zambii.

Sytuacja bezpieczeństwa w Zambii może ulegać pogorszeniu. Mogą mieć miejsce akty wandalizmu i podpalenia oraz demonstracje i zamieszki uliczne. Należy liczyć się także ze wzrostem napięcia politycznego wywołanego wystąpieniami przeciwników urzędującego prezydenta Zambii.

Wprowadzony w dn. 11 lipca br. stan zagrożenia stanem wyjątkowym został przedłużony na okres 90 dni, do 8 października br. Może on oznaczać wprowadzenie godziny policyjnej, zakazu strajków i zgromadzeń, blokady niektórych dróg oraz ograniczeń w przemieszczaniu się ludności wewnątrz kraju.

Obywatelom polskim przebywającym w Zambii zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności, unikanie zgromadzeń publicznych, stosowanie się do poleceń służb bezpieczeństwa i śledzenie na bieżąco sytuacji. Wskazane jest również zgłoszenie podróży w systemie Odyseusz.” (TC)

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: