Emirates wybrane najlepszymi liniami na świecie w plebiscycie Skytrax World Airline Awards 2016
Aktualnosci BIZNES Transport ZEA

Emirates wybrane najlepszymi liniami na świecie w plebiscycie Skytrax World Airline Awards 2016

Dubaj-ZEA, 12 lipca 2016 r. – Linie Emirates zostały wybrane najlepszą linią lotniczą na świecie w 2016 roku, w prestiżowym plebiscycie Skytrax World Airline Awards 2016, zdobywając ponadto wyróżnienie za najlepszy system rozrywki pokładowej już dwunasty rok z rzędu, a także nagrodę dla najlepszego przewoźnika na Bliskim Wschodzie.

Nagrody przyznawane na podstawie wyników największego w branży badania zadowolenia pasażerów uznawane są za globalną miarę jakości linii lotniczych. W tym roku w plebiscycie wzięło udział 19,2 miliona pasażerów z ponad 104 krajów, którzy ocenili łącznie 280 przewoźników. W badaniu oceniane są standardy jakości głównych produktów i usług w branży lotniczej na podstawie 41 kluczowych wskaźników efektywności.

Linie Emirates zdobywają najwyższe wyróżnienie już po raz czwarty od pierwszego plebiscytu zorganizowanego 15 lat temu. Po raz pierwszy przewoźnik otrzymał tę nagrodę w 2001 roku, a następnie w latach 2002 i 2013. Ogółem od 2001 roku linie Emirates wygrały w plebiscycie Skytrax 20 tytułów.

emirates_0005

Sir Tim Clark, prezes linii Emirates, powiedział: – Czujemy się zaszczyceni prestiżowymi wyróżnieniami Skytrax. W naszej działalności zawsze kierujemy się dobrem klientów i robimy wszystko, aby zawsze i wszędzie zapewniać im najwyższy poziom obsługi na każdym etapie podróży. Stale inwestujemy w nasz produkt i usługi, zarówno naziemne, jak i pokładowe. Uważnie wysłuchujemy klientów i nieustannie dążymy do tego, żeby spełniać ich oczekiwania, a nawet je przechodzić. Fakt, że nagrody te są przyznawane bezpośrednio na podstawie opinii pasażerów to satysfakcjonujący i wspaniały wyraz uznania dla naszej ciężkiej pracy, którą włożyliśmy w stworzenie jakości Emirates.

Komentując nagrodę Prezes Skytrax Edward Plaisted stwierdził: – Wyróżnienie Emirates tytułem najlepszej linii lotniczej na świecie po raz czwarty to fantastyczne osiągnięcie i prawdziwy dowód popularności przewoźnika. Spełnienie oczekiwań tak szerokiej i zróżnicowanej grupy pasażerów nie należy do łatwych zadań, ale linie Emirates wciąż otrzymują od nich pochwały za ofertę produktów i usług we wszystkich klasach rezerwacyjnych. Szczególnym uznaniem wśród klientów cieszy się system rozrywki pokładowej Emirates, przy czym należy zauważyć, że podziw wzbudza nie tylko sama oferta kanałów, ale także najwyższej jakości sprzęt – zwłaszcza w samolotach A380.

Emirates to największe międzynarodowe linie lotnicze na świecie, a ich rozbudowana siatka połączeń oferuje pasażerom loty do 154 kierunków w 81 krajach na 6 kontynentach z dogodną przesiadką w porcie macierzystym przewoźnika w Dubaju. Linie dysponują jedną z najmłodszych flot nowoczesnych samolotów szerokokadłubowych. Są one nie tylko wydajne, ale także znacznie wygodniejsze dla podróżujących, umożliwiając Emirates zainstalowanie i oferowanie najnowszych produktów pokładowych.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy linie Emirates zainwestowały w szereg nowych produktów i usług, między innymi: nowy fotel w klasie biznes na pokładzie Boeinga 777-300ER, zwiększenie liczby poczekalni lotniskowych Emirates na całym świecie do 39 poprzez otwarcie nowego obiektu w Kapsztadzie czy wprowadzenie nowych zestawów zabawek dla dzieci oraz zestawów akcesoriów dla pasażerów klasy pierwszej i biznes. Ponadto tylko w 2015 roku przewoźnik przeznaczył ponad 140 milionów dolarów na wina serwowane we wszystkich klasach rezerwacyjnych.

Na pokładzie większości samolotów Emirates, w tym we wszystkich Airbusach A380, podróżujący we wszystkich klasach mają dostęp do Wi-Fi na niespotykaną dotąd skalę. Średnio ponad jedna czwarta pasażerów korzysta z Internetu podczas lotu, a w rejsach trwających ponad 12 godzin – połowa.

Swoją dwunastą z rzędu nagrodę za najlepszą rozrywkę pokładową na świecie linie Emirates zawdzięczają systemowi ice, w którym pasażerowie mogą wybrać spośród 2 689 różnych kanałów. Znajdują się w nim najnowsze hity filmowe, nagradzane kolekcje programów telewizyjnych, seriale komediowe, telewizję na żywo, muzykę i gry komputerowe, a jego oferta wciąż jest rozszerzana. Odkąd system został nagrodzony w zeszłorocznym plebiscycie Skytrax, wprowadzono:

35% więcej kanałów telewizyjnych,
20% więcej kolekcji programów telewizyjnych,
35% więcej kanałów muzycznych,
Poszerzony zakres treści dla pasażerów z ograniczeniami słuchu i wzroku, obejmujący treśći z napisami i audio deskrypcją,
Treści dostępne są w 37 językach.
Linie lotnicze rozszerzyły także usługę Live TV dostępną w swojej flocie, włączając w to także Live TV Sports Channels transmitujące wydarzenia sportowe w jakości HD, w tym tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Rio.

O Emirates

Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.

Przewoźnik stale i dynamicznie się rozwija odnotowując zyski nieprzerwanie od ostatnich 27 lat. W roku podatkowym 2014-15 linie Emirates – przy całkowitej niezależności finansowej i bez ochrony ze strony państwa – przewiozły 49,3 mln pasażerów i odnotowały zysk netto w wysokości 1,5 mld dolarów amerykańskich, a dochody Grupy Emirates wzrosły o 10 procent do poziomu 96,5 mld dirhamów (26,3 mld dolarów amerykańskich).

Linie Emirates mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.

Flota linii składa się z 252 szerokokadłubowych maszyn, w tym 15 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Przewoźnik planuje powiększyć ją ponad dwukrotnie do roku 2020. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 245 samolotów o wartości 122 mld dolarów amerykańskich według cen katalogowych.

Linie Emirates obsługują loty w 154 kierunkach w 81 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.

Źródło: materiały prasowe

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics