IATA Travel Pass na sześciu kontynentach w Emirates
Aktualnosci Transport

IATA Travel Pass na sześciu kontynentach w Emirates

Emirates jako pierwsze linie lotnicze wdrażają IATA Travel Pass na sześciu kontynentach. 24 września 2021 r – Warszawa, Polska – Emirates jako pierwsze linie lotnicze na świecie wdrożyły rozwiązanie IATA Travel Pass Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych. Firma zamierza wprowadzić tę cyfrową przepustkę zdrowotną dla klientów w ramach wszystkich swoich połączeń na sześciu kontynentach.

Po udanych kwietniowych testach na wybranych trasach z hubu lotniczego w Dubaju, w czerwcu Emirates rozszerzyły zakres programu pilotażowego IATA Travel Pass na klientów podróżujących na 12 trasach, a niedawno przewoźnik podpisał umowę z IATA na wdrożenie tego rozwiązania w całej swojej globalnej sieci.

Obecnie rozwiązanie jest dostępne dla klientów Emirates podróżujących z 50 miast, a jego wdrożenie na wszystkich 120 trasach Emirates ma nastąpić do października.

 • Emirates stale inwestują w technologię i rozwiązania takie jak IATA Travel Pass w celu zapewnienia naszym klientom komfortowych podróży i możliwości korzystania z rozwiązań zbliżeniowych oraz umożliwienia naszym zespołom na lotniskach sprawnej i zgodnej z wymogami prawnymi kontroli dokumentów – powiedział Adel Al Redha, dyrektor operacyjny Emirates.
 • Cieszymy się, że możemy współpracować z IATA od wczesnych prób pilotażowych do pełnego wdrożenia rozwiązania IATA Travel Pass i planujemy dalszą ścisłą współpracę przy wprowadzaniu kolejnych usprawnień w celu zapewnienia naszym klientom bezpiecznego i przyjemnego doświadczenia – dodał.

 • Wdrożenie przez Emirates systemu IATA Travel Pass w całej sieci połączeń na świecie umacnia jego rolę jako kluczowego narzędzia w zarządzaniu wieloma zaświadczeniami zdrowotnymi wymaganymi podczas podróży. Dzięki dostępności jednego systemu kompleksowej obsługi, umożliwiającego przejrzyste zarządzanie i przetwarzanie wszystkich dokumentów w ramach bezpiecznego, zautomatyzowanego procesu, pasażerowie mogą przybyć na lotnisko gotowi do lotu. Pozwoli to uniknąć kolejek i zatorów przy kontroli dokumentów – z korzyścią dla podróżnych, przewoźników, portów lotniczych i rządów – skomentował Nick Careen, Starszy Wiceprezes IATA ds. Operacji, Bezpieczeństwa i Ochrony.

Najważniejsze cechy IATA Travel Pass

 • Baza najnowszych wymogów dotyczących podróży: umożliwia pasażerom znalezienie dokładnych informacji na temat wymogów dotyczących podróży, badań i wymaganych szczepień.
 • Rejestr punktów diagnostycznych: umożliwia pasażerom dostęp do certyfikowanych punktów diagnostycznych COVID-19 w miejscu wyjazdu, które spełniają wymogi miejsca docelowego.

 • Dokumentacja cyfrowa: aplikacja pozwala pasażerom na cyfrowe zarządzanie dokumentacją podróży – od odbioru wyników badań i świadectw szczepień bezpośrednio z autoryzowanych laboratoriów i punktów diagnostycznych, po wygodne i bezpieczne udostępnianie tych dokumentów władzom i liniom lotniczym w celu ułatwienia podróży.

 • Obecnie podróżni mają dostęp do ponad 1 500 laboratoriów COVID-19 za pośrednictwem aplikacji IATA Travel Pass, a liczba ta stale rośnie. Obywatele UE i Wielkiej Brytanii mogą zarejestrować swój certyfikat szczepienia w aplikacji, a obecnie trwają prace nad możliwością wprowadzenia do aplikacji szerszej gamy zweryfikowanych cyfrowych dokumentów podróży. Podróżni mogą pobrać aplikację i zarejestrować się, tworząc swój cyfrowy identyfikator na podstawie paszportu. Dodatkowe materiały i informacje o wszystkich funkcjach można znaleźć na stronie https://www.emirates.com/lb/english/experience/contactless-journey/.

  W ramach planowanych ulepszeń klienci będą mogli udostępniać dokumenty cyfrowe przed przybyciem na lotnisko. Świadectwa szczepień i wyniki badań COVID zostaną bezpiecznie i automatycznie wprowadzone do systemów Emirates w celu zapewnienia sprawnego procesu odprawy i przyjemnego doświadczenia dla pasażerów.

  Post Comment

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Verified by ExactMetrics