Kanada zniosła wizy dla obywateli Rumunii i Bułgarii
Aktualnosci Ameryka Ameryka Północna Kanada

Kanada zniosła wizy dla obywateli Rumunii i Bułgarii

Obywatele Rumunii i Bułgarii nie potrzebują już wizy od godziny 9:00 czasu wschodniego (godzina czternasta wieczorem), aby wyjechać do Kanady na krótkie pobyty (zwykle do sześciu miesięcy) w celach biznesowych, odwiedzenia rodziny i przyjaciół lub w celach turystycznych.

Jednak podobnie jak inni podróżni zwolnieni z obowiązku wizowego, będą potrzebować elektronicznego zezwolenia na podróż (eTA), aby polecieć lub przejechać przez kanadyjski port lotniczy. ETA pozwala urzędnikom na sprawdzenie podróżnych pod kątem potencjalnej niedopuszczalności przed wejściem na pokład samolotu do Kanady.

Decyzja o zniesieniu wymogów wizowych jest kulminacją zaangażowania na wysokim szczeblu z Rumunią i Bułgarią w kwestiach wizowych, które rozpoczęły się w 2014 r. Świadczy to o znaczeniu, jakie rząd Kanady kładzie na swoje stosunki z obydwoma krajami, a także z UE w szerszym zakresie.

„Kanada ceni sobie silne więzi z Rumunią, Bułgarią i UE i cieszymy się, że możemy przedłużyć bezwizowe podróże do obywateli wszystkich państw członkowskich UE. Ułatwienie obywatelom Rumunii i Bułgarii przyjazdu do Kanady zachęci do większej liczby podróży i handlu, co z kolei stworzy nowe możliwości biznesowe, handlowe i inwestycyjne dla Kanadyjczyków i Europejczyków ” powiedział Ahmed Hussen, Minister ds. Imigracji, Uchodźców i Obywatelstwa

• Strona internetowa Rządu Kanady, Canada.ca/eTA, jest jedyną właściwą stroną dla osób podróżujących, które mogą ubiegać się o przyznanie eTA.

• Zgłoszenie do eTA jest prostym, niedrogim (7 CAD) procesem online, który zajmuje kilka minut. Wszyscy podróżujący potrzebują paszportu, karty kredytowej lub debetowej, adresu e-mail i dostępu do Internetu.

• Od 1 maja do 30 listopada 2017 r. Kwalifikujący się Rumuni i Bułgarzy mogli ubiegać się o eTA zamiast wizy, aby polecieć do Kanady. (TC)

źródło: materiały prasowe

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: