Kobiety w liniach lotniczych Emirates
Transport

Kobiety w liniach lotniczych Emirates

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet linie Emirates postanowiły bliżej przyjrzeć się roli, jaką odgrywają kobiety w ich strukturach. Stanowią one blisko 44% wszystkich osób pracujących dla przewoźnika i w istotny sposób przyczyniają się do sukcesu Emirates od 31 lat.

Dziś linie Emirates zatrudniają ponad 29 tysięcy kobiet ponad 150 różnych narodowości. Pochodzą one ze zróżnicowanych środowisk i są obecne we wszystkich działach Emirates. Ponad 18 tysięcy kobiet pracuje jako personel pokładowy, a pozostałe pełnią różne funkcje techniczne i kierownicze. Blisko 2,5% wszystkich pracowników Emirates płci żeńskiej zajmuje stanowiska kierownicze, a ponadto kobiety coraz częściej pracują i awansują na stanowiskach tradycyjnie zajmowanych przez mężczyzn. W ostatnim dziesięcioleciu liczba kobiet zatrudnionych w Emirates stale zwiększała się w miarę rozwoju linii. W tym samym czasie udział kobiet wśród ogółu pracowników przewoźnika wzrósł o 6%.

„Linie Emirates zapewniają równouprawnienie kobiet i mężczyzn w pracy na wszystkich stanowiskach. Jesteśmy dumni z naszych koleżanek i ich ogromnego wkładu w rozwój i sukces naszych linii. Mamy nadzieję, że będą w dalszym ciągu inspiracją i wzorem dla kobiet na całym świecie, które marzą o karierze w branży lotniczej” powiedział Abdulaziz Al Ali, wiceprezes Emirates ds. zasobów ludzkich.

Od pilotów i inżynierów pokładowych po nadzorców ładunku i dyspozytorów lotniczych

Piloci Emirates płci żeńskiej pochodzą z 24 krajów i mają od 20 do 59 lat (w tym kadeci). Aby przybliżyć ich rolę w firmie, Emirates przygotowały film prezentujący pracę kapitan Nevin Darwish z Egiptu i pierwszej oficer Alii Al Muhairi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich za sterami samolotu Airbus A380 Emirates na trasie z Dubaju do Wiednia. Darwish to pierwsza kobieta arabskiego pochodzenia, która została kapitanem Airbusa A380. Pochodząca ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich pierwsza oficer Al Muhairi to obecnie najmłodsza kobieta-pilot z tego kraju, która lata samolotami A380 Emirates.

W zespole Emirates Engineering kobiety pracują jako inżynierowie pokładowi, mechanicy i obsługa techniczna samolotów. Pełnią także kluczowe funkcje w operacjach lotniczych, zarówno na płycie postojowej jako kierownicy ds. operacyjnych, koordynatorzy lotów, osoby odpowiedzialne za załadunek, jak i w centrum operacyjnym jako dyspozytorzy lotniczy i kierownicy dyżurni. (TC)

źródło: Emirates

 

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics