Krwawy incydent w Berlinie – ciężarówka wjechała w tłum
Aktualnosci Europa

Krwawy incydent w Berlinie – ciężarówka wjechała w tłum

Dwanaście osób nie żyje, kilkadziesiąt zostało rannych – takie są najnowsze informacje płynące z Berlina, gdzie ciężarówka na polskich tablicach rejestracyjnych wjechała w tłum ludzi na bożonarodzeniowym jarmarku. Możliwe, że był to zamach terrorystyczny. Policja schwytała jedną osobę, która uciekła z szoferki pojazdu. Potwierdzono, że martwy pasażer ciężarówki był Polakiem.

Szef niemieckiego MSW Thomas de Maiziere powiedział, że wiele przemawia za tym, że był to zamach. Według ostatniego bilansu zginęło co najmniej 12 osób, a 48 zostało rannych, w tym część ciężko.

Podczas próby ucieczki policja aresztowała mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem. Według agencji dpa to Pakistańczyk lub Afgańczyk, który w lutym został zarejestrowany w Niemczech jako uchodźca. Według dziennika „Tagesspiegel” mężczyzna znany był policji, ale nie z powiązań z terroryzmem, lecz drobnych przestępstw.

Wczoraj wieczorem ciężarówka na polskich numerach rejestracyjnych wjechała w tłum ludzi na terenie jarmarku świątecznego w okolicach dworca Zoo w Berlinie. Ciężarówka, należała do Ariela Żurawskiego, właściciela firmy transportowej. W szoferce ciężarówki znaleziono zwłoki zastrzelonego mężczyzny. Policja potwierdza, że to ciało polskiego kierowcy. Informacji nie potwierdziło na razie polskie MSZ.

Zdjęcie: Fabrizio Bench/Reuters

Źródło: Onet

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: