Najbardziej lubiane parki narodowe w Polsce
Polska

Najbardziej lubiane parki narodowe w Polsce

Czy wymienicie 10 najbardziej lubianych parków narodowych w Polsce. Gdy w powietrzu czuć już zbliżającą się jesień, to czas aby jeszcze przez chwilę nacieszyć się zielenią i odwiedzić jeden z parków narodowych. Polskie parki narodowe to miejsca, które zapierają dech w piersiach swoimi krajobrazami i scenerią. W Polsce mamy aż 23 przepiękne parki narodowe, które przynajmniej raz w życiu powinien odwiedzić każdy miłośnik przyrody. Jeśli mieszkasz w mieście i brakuje Ci świeżego powietrza, zieleni i spokoju, ta lista na pewno Cię nie zawiedzie. Holidu, wyszukiwarka apartamentów i domów wakacyjnych, postanowiła sprawdzić, które parki narodowe są najbardziej lubiane i najwyżej oceniane.

  1. Karkonoski Park Narodowy – ocena 4,8 ★ z 20.059 opinii
Image by marcinjozwiak

Zwycięzcą tego rankingu został jeden z najstarszych polskich parków narodowych. Karkonoski Park Narodowy rozciąga się na 5580 hektarach, obejmuje tereny zielone oraz piętra subalpejskie i alpejskie, a najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżka, to gratka dla miłośników chodzenia po górach. Warto zobaczyć piękny 13 metrowy wodospad Szklarki, usytuowany pośrodku malowniczego bukowego lasu. Tu po prostu trzeba przyjechać.

  1. Ojcowski Park Narodowy – ocena 4,8 ★ z 17.909 opinii
Image by Dariusz Staniszewski

To miejsce zna chyba każdy! Drugim z kolei najlepiej ocenianym parkiem narodowym jest Ojcowski Park Narodowy, gdzie znajduje się wszystkim znana, niepowtarzalna formacja skalna – Maczuga Herkulesa. Ten najmniejszy w Polsce park narodowy znajduje się w Małopolsce i charakteryzuje się wyglądającymi jak wyrastające z ziemi, skałami wapiennymi. To idealne miejsce na wypoczynek dla całej rodziny, znajdziemy tu mnóstwo atrakcji dla dzieci jak i asfaltowych ścieżek, dzięki czemu spacer z wózkiem nie jest tu żadną przeszkodą.

  1. Pieniński Park Narodowy – ocena 4,9 ★ z 15.044 opinii
Image by jarekgrafik

Podium zamyka Pieniński Park Narodowy, pierwszy park narodowy w Polsce. Obejmuje niepowtarzalny teren Pienin wraz z masywem Trzy Korony. To stąd można podziwiać piękny widok z Dunajcem i Tatrami w tle.  W tym chronionym parku można znaleźć liczne urwiska, wiele wyjątkowych gatunków roślin i grzybów, piękne łąki, dzikie rzeki i wiele tras na piesze wędrówki.

  1. Słowiński Park Narodowy – ocena 4,8 ★ z 12.345 opinii
Image by morzaszum

Ten nadmorski park narodowy to jedna z bardziej malowniczych części polskiego wybrzeża. Wszystkim znany z niesamowitych widoków i ruchomych wydm piaskowych. Najbardziej spotykanym ptakiem w tej okolicy jest nadmorska mewa, a liczne bory, lasy i jeziora to elementy charakterystyczne dla tego miejsca. Idealnie na podziwianie pięknych zachodów słońca z szumem Bałtyku w tle.

  1. Bieszczadzki Park Narodowy – ocena 4,9 ★ z 11.964 opinii
Photo by Marek Piwnicki

Bieszczadzki Park Narodowy jest największym parkiem narodowym w polskich górach. Położony w województwie podkarpackim, może poszczycić się faktem, że kilkanaście procent powierzchni parku jest wpisana do światowego dziedzictwa UNESCO. Jego wyjątkowa flora to skarbnica wielu gatunków roślin oraz dom dla największego, dziko żyjącego stada żubrów na świecie.

  1. Tatrzański Park Narodowy – ocena 4,7 ★ z 10.045 opinii
Image by Jerzy Górecki

To jeden z najbardziej znanych parków narodowych w kraju. Obejmuje najwyższe góry w Polsce – Tatry. Zróżnicowanie krajobrazu robi tu wielkie wrażenie. Ten park może pochwalić się zapierającymi dech w piersiach, polodowcowymi jeziorami oraz pełnymi owiec halami tatrzańskimi. Polecamy zobaczyć malownicze Morskie Oko oraz wybrać się na relaksujący spacer na Kalatówki. 

  1. Park Narodowy Gór Stołowych – ocena 4,9 ★ z 7,825 opinii
Photo by Slawek K on

Park Narodowy Gór Stołowych charakteryzuje się malowniczym pasmem gór o wyjątkowym poziomym ułożeniu, stąd ich nazwa. To świetnie miejsce dla wszystkich sportowców. Latem to raj dla miłośników wycieczek rowerowych, ponieważ przez park przechodzi międzynarodowa trasa „Góry Stołowe” o długości 125 km. Co więcej, jest tu sporo tras do wspinaczki i wycieczek trekkingowych. Natomiast zimą to miejsce jest idealne na ostatnio bardzo popularne narciarstwo biegowe.

  1. Babiogórski Park Narodowy – ocena 4,9 ★ z 7.425 opinii
Image by Wiesiek Pasko

Ten park narodowy może pochwalić się szczytem, który dla wielu miłośników górskich wycieczek jest wyzwaniem. Mowa o Babiej Górze, która króluje w Babiogórskim Parku Narodowym i jest znana z nieprzewidywalnych warunków pogodowych. Jeśli wolimy mniej sportowe aktywności, warto przejechać się jedną z kolejek linowych, na przykład na Masorny Groń.

  1. Woliński Park Narodowy – ocena 4,7 ★ z 7,007 opinii
Image by Iwona Olczyk

To kolejny w tym rankingu park narodowy położony na wybrzeżu. Otaczają go piękne plaże, jeziora, wyjątkowa roślinność oraz atrakcyjne trasy turystyczne. To miejsce odpoczynku z mnóstwem rześkiego, morskiego powietrza. Warto odwiedzić tu z dziećmi rezerwat żubrów oraz napatrzeć się na liczne, dzikie klify otoczone malowniczymi lasami.

  1. Roztoczański Park Narodowy – ocena 4,8 ★ z 3.829 opinii
Image by jozefbabij

Roztoczański Park Narodowy znajdujący się we wschodniej części Polski ma wiele do zaoferowania. Nie każdy wie, że ten region to najbardziej nasłoneczniony region w Polsce. To również miejsce zmniejszonego przemysłu, dzięki czemu można tu oddychać pełną piersią. To również świetne miejsce dla fanów biegania, odbywa się tu nawet event biegowy – Ultraroztocz

Metodologia

W badaniu wzięto pod uwagę wszystkie parki narodowe w Polsce. Ranking Top 10 powstał na podstawie liczby opinii i oceny danego parku narodowego w Google. Zdecydowaliśmy się nadać większe znaczenie parkom z większą liczbą recenzji, a ocena końcowa była ważona w zależności od tego, ile recenzji otrzymał dany park.

Holidu jest czołową metawyszukiwarką obiektów wakacyjnych. Naszym celem jest ułatwienie rezerwacji domów i apartamentów wakacyjnych na całym świecie za najniższą możliwą cenę. Firma również pomaga właścicielom obiektów wakacyjnych w zwiększeniu liczby rezerwacji przy mniejszym nakładzie pracy, dzięki łatwemu w obsłudze oprogramowaniu pod marką Bookiply. Holidu zostało założone w 2014 roku przez braci Johannes’a i Michael’a Siebers. Ten szybko rozwijający się startup z Monachium, posiada lokalne biura w najatrakcyjniejszych miejscach turystycznych na świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronach

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: