Największy pasażerski Airbus A380 Emirates wylądował w Warszawie
Aktualnosci Polska Transport

Największy pasażerski Airbus A380 Emirates wylądował w Warszawie

Warszawa, 10 lutego 2017 r. – Na lotnisku Chopina w Warszawie w ramach jednorazowego pokazowego lotu wylądował dzisiaj Airbus A380 linii Emirates. Największy samolot pasażerski świata zrealizował rejs EK179 z okazji czwartej rocznicy otwarcia regularnego połączenia Emirates na trasie Warszawa-Dubaj.

Airbus A380 w Warszawie, fot. Piotr Mazur, Emirates

Airbus A380 wylądował w Warszawie o godzinie 11:20 czasu lokalnego, gdzie został uroczyście powitany przez władze lotniska, grupę VIP-ów, partnerów handlowych, dziennikarzy, a także setki sympatyków linii i samolotu, którzy obserwowali lądowanie zza ogrodzenia lotniska. Przylot maszyny był dużą gratką dla miłośników lotnictwa i został mocno obfotografowany i sfilmowany przez tzw. spotterów, którzy pasjonują się obiektami związanymi z komunikacją.

Lądowanie na Okęciu w Warszawie, fot. Piotr Mazur, Emirates

Po dokowaniu samolotu przy terminalu goście i dziennikarze mogli zwiedzić jego wnętrze, po którym oprowadzili ich pracownicy wielonarodowego personelu pokładowego Emirates. Podczas zwiedzania goście mogli na własne oczy przekonać się, jak wyglądają innowacyjne udogodnienia znajdujące się w ofercie pokładowej Emirates – prywatne kabiny w klasie pierwszej, prysznice Shower Spa czy salon pokładowy.

Wnętrze A380 Emirates, fot. Piotr Mazur, Emirates

 

A380 mogą przewozić nawet 853 osoby przy konfiguracji całej maszyny w standardzie klasy ekonomicznej oraz 555 osób przy podziale na trzy klasy. Pod względem oferowanej powierzchni o ponad 30 proc. wyprzedzają drugiego na liście Boeinga 747-8.

Pierwsza Klasa w A380, fot. Piotr Mazur, Emirates

Samolot A380 Emirates przybył do Warszawy jako rejs EK179, odlatując z Dubaju o 8:05 i lądując w Warszawie o 11:20 czasu lokalnego. Lot powrotny realizował jako rejs EK180, odlatując z Warszawy o 14:50, z przylotem do Dubaju o 23:30.

Airbus A380 Emirates, fot. Piotr Mazur, Emirates

W chwili uruchomienia lotów w lutym 2013 roku Polska została 129. kierunkiem w międzynarodowej siatce przewoźnika. Połączenie stworzyło nowe możliwości dla biznesu, handlu i turystyki, wzmacniając więzi między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi a Polską oraz na długie lata tworząc fundamenty niezwykle owocnej współpracy między tymi państwami.

Start A380 z Okęcia, fot. Piotr Mazur, Emirates

W ciągu ostatnich czterech lat, linie Emirates pomagały dotrzeć do Polski z różnych kierunków w ofercie przewoźnika podróżującym zarówno w celach służbowych, jak i turystycznych, przewożąc na trasie łącznie ponad 700 tysięcy pasażerów. Ponadto usługi Emirates w zakresie przewozów cargo zapewniły polskim przedsiębiorcom kluczowe połączenia, dzięki którym mogą wysyłać swoje towary na nowe rynki zagraniczne szybko i sprawnie. (TC)

 

Galeria zdjęć z wydarzenia:

Źródło: Emirates

Zdjęcia: Piotr Mazur, Emirates

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics