Oświadczenie prezesa Ethiopian Airlines o przyczynie katastrofy ET302
Aktualnosci Etiopia Transport

Oświadczenie prezesa Ethiopian Airlines o przyczynie katastrofy ET302

Na konferencji prasowej w siedzibie Ethiopian Airlines po południu w Addis Abebie, dyrektor generalny Ethiopian Airlines Group, Tewolde Gebre Marariam, odpowiedział na pytania dotyczące katastrofy ET 302.

Powiedział: „Jest zbyt wcześnie, aby spekulować na temat przyczyn wypadku i zostanie przeprowadzone dalsze w tym celu we współpracy ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, w tym z producentem samolotów Boeing, etiopskim urzędem lotnictwa cywilnego i innymi podmiotami międzynarodowymi.

Utrzymamy wszystkie międzynarodowe standardy. Przekażemy informację do opinii publicznej po zidentyfikowaniu przyczyn wypadku.

Ethiopian Airlines zapewnią rodzinom ofiar pełne wsparcie. „Starszy kapitan Yared Getachew z łączną ilością godzin odbytych lotów ponad 8000, który dowodził feralnym lotem wraz z pierwszym oficerem Ahmedem Nur Mohammodem Nur, który miał za sobą odbytych 200 godzin lotów.

Na pokładzie samolotu znajdowało się 149 pasażerów i 8 członków załogi z 35 narodowości.

Rozbity samolot B-737-800MAX poleciał dziś rano do Addis z Johannesburga. Samolot poddany był rygorystycznej kontroli pierwszego przeglądu w dniu 04.02.2019.
Ethiopian Airlines Group wyraża głęboki smutek i najgłębsze kondolencje rodzinom ofiar i ich bliskich po tym tragicznym wypadku samolotu.

Ethiopian Airlines wydadzą dalsze informacje, gdy tylko będą dostępne. Zaktualizowane informacje będą również dostępne na stronie internetowej Ethiopian Airlines pod adresem www.ethiopianairlines.com

źródło: materiały prasowe

zdjęcie: Ethiopian Airlines

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: