Pokaźna kolekcja filmów na pokładach Emirates – specjalnie dla miłośników kina
Transport

Pokaźna kolekcja filmów na pokładach Emirates – specjalnie dla miłośników kina

Obejrzenie wszystkich pozycji z filmoteki Emirates zajęłoby tyle, co 119 lotów na najdłuższej trasie A380 na świecie – z Dubaju do Auckland. Na miłośników kina podróżujących z liniami Emirates czeka teraz jeszcze bogatsza oferta w wielokrotnie nagradzanym systemie rozrywki pokładowej ice, który rozszerzył swój katalog do ponad tysiąca filmów – to więcej niż u jakiejkolwiek innej linii lotniczej. Oprócz filmów pasażerowie znajdą w systemie kompilacje programów telewizyjnych i muzykę, łącznie przeszło 3 500 kanałów z rozrywką na żądanie.

Rozszerzona filmoteka obejmuje ponad 2 000 godzin rozrywki, której obejrzenie zajęłoby tyle, co 119 lotów na najdłuższej trasie realizowanej przez Airbusa A380 z Dubaju do Auckland. Oferta jest dostępna w ponad 80 samolotach i zawiera przeszło 500 hitów filmowych z Hollywood i 600 międzynarodowych tytułów, które zadowolą wielonarodową, zróżnicowaną bazę klientów Emirates. Przewoźnik kupuje produkcje z każdego dużego rynku filmowego na całym świecie i oferuje filmy w 44 językach.

Każdego miesiąca w systemie pojawia się ponad 100 nowych tytułów, od ponadczasowych klasyków w stylu Czarnoksiężnika z Krainy Oz czy Przeminęło z wiatrem z 1939 roku po tegoroczne hity takie jak Jurassic World: Upadłe królestwo czy Ocean’s 8. System ice oferuje także ponad 25 pełnometrażowych dokumentów – w tej chwili największą popularnością wśród pasażerów cieszą się Eric Clapton – Life in 12 bars oraz The Final Year o ostatnim roku prezydentury Baracka Obamy. W ostatnim miesiącu przewoźnik dodał do systemu ice własne kanały Food Channel i Wine Channel, na których przedstawia kulisy tworzenia pokładowego menu i współpracy z międzynarodowymi partnerami.

Linie Emirates przygotowały również bogatą ofertę filmów i kanałów telewizyjnych dla najmłodszych pasażerów. Oprócz przeszło 75 produkcji Disneya, Marvela i innych filmów dla dzieci w ofercie znajduje się ponad 50 kanałów telewizyjnych, a wśród nich Cartoon Network, Nickelodeon, CBeebies czy Disney Channel.

Linie Emirates nieustannie inwestują w ulepszenia swoich systemów rozrywki pokładowej i jako pierwsze wprowadziły indywidualne ekrany telewizyjne we wszystkich klasach w 1992 roku. Obecnie przewoźnik może pochwalić się największymi w branży indywidualnymi ekranami telewizyjnymi o przekątnej 13,3 cala w klasie ekonomicznej, 23 cali w klasie biznes i 32 cali w klasie pierwszej. Od niedawna oglądanie w klasie pierwszej jest jeszcze przyjemniejsze dzięki nowym słuchawkom z aktywnym wyciszeniem Bowers & Wilkins E1 stworzonym specjalnie dla linii Emirates.

Oprócz najbogatszej oferty filmów na pokładzie w systemie ice znajduje się ponad 325 kanałów telewizyjnych z uznanymi serialami (m.in. nowymi serialami obyczajowymi Obsesja Eve, Sukcesja i Terror), hity komediowe takie jak Atlanta czy Teoria wielkiego podrywu, ogromna kolekcja muzyki, przeszło 100 gier, prowadzone przez ekspertów kursy LinkedIn Learning oraz kursy językowe dla początkujących uTalk. Ponadto we współpracy z Dubai Future Foundation linie Emirates udostępniły w systemie ice serię wykładów Dubai Talks z udziałem czołowych myślicieli takich jak pisarz i publicysta Malcolm Gladwell, była szefowa projektów naukowych NASA dr Ellen Stofan czy artysta will.I.am.

Na pokładzie ponad 170 samolotów można oglądać telewizję na żywo, w tym turnieje sportowe takie jak Liga Mistrzów czy NBA, a od niedawna także rozgrywki golfowe Ryder Cup, a także kanały informacyjne od CNN i BBC World po Al Arabiya i NHK. Sieć Wi-Fi jest dostępna na pokładzie ponad 99% samolotów Emirates, a we wszystkich klasach pasażerowie mogą skorzystać z bezpłatnego pakietu 20 MB danych.

Niedawno linie Emirates zostały po raz drugi z rzędu wyróżnione za najlepszą rozrywkę pokładową w ubiegłotygodniowym plebiscycie Global Passenger Choice Award APEX 2019.

Październikowa oferta filmowa Emirates

  • Obejrzenie wszystkich pozycji z filmoteki Emirates zajęłoby tyle, co 119 lotów na najdłuższej trasie A380 na świecie – z Dubaju do Auckland
  • Najdłuższym filmem w ofercie jest Lawrence z Arabii, który trwa 3 godziny i 47 minut
  • Najkrótszym filmem jest disneyowski klasyk Dumbo, który trwa 1 godzinę i 4 minuty – można obejrzeć go w całości podczas najkrótszego na świecie lotu A380 z Dubaju do Kuwejtu
  • Najstarszym filmem dostępnym na pokładzie jest Czarnoksiężnik z Krainy Oz z 1939 roku
  • 132 filmy w systemie ice to nowe produkcje z 2018 roku
  • Dla 64 filmów przygotowano audiodeskrypcję, a dla 127 – napisy
  • W ofercie znajduje się 6 filmów anime, które łącznie trwają dłużej niż lot z Dubaju do Tokio
  • Obejrzenie wszystkich 50 filmów Disneya w systemie ice zajmuje 83 godziny i 42 minuty – dłużej niż lot Emirates z Dubaju do wszystkich 6 Disneylandów w Kalifornii, Orlando, Hongkongu, Paryżu, Tokio i Szanghaju.
  • System ice oferuje filmy w 44 językach, w tym przeszło 200 filmów z Bollywoodu i subkontynentu indyjskiego, a także 117 filmów z Bliskiego Wschodu i ponad 40 z Chin

źródło: Emirates

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics