Mołdawia promuje się w Polsce
Aktualnosci BIZNES Europa Miejsca Mołdawia

Mołdawia promuje się w Polsce

Mołdawia to nowa destynacja, której zróżnicowane atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów. Polska to jeden z priorytetowych rynków, dlatego przedstawiciele Narodowego Stowarzyszenia Turystyki Przyjazdowej Mołdawii ponownie przybyli do Warszawy, aby na Targach TT Warsaw przybliżyć polskiej branży i klientom ofertę turystyczną. Podczas targów odbędzie się prezentacja najważniejszych atrakcji turystycznych Mołdawii, połączona z degustacją mołdawskich win.

Mołdawia to jeden z najmniej odkrytych turystycznie kierunków, do którego nie dotarła jeszcze masowa turystyka. Położona pomiędzy rzekami Dniestr i Prut urzeka zielenią malowniczych krajobrazów, gościnnością mieszkańców oraz smaczną kuchnią opartą na lokalnych ekologicznych produktach. Do listy najchętniej odwiedzanych miejsc należą spektakularne winiarnie, skalne klasztory czy rozsiane po kraju zabytki. Mołdawia jest już dziś typowana przez niektóre zagraniczne media jako destynacja, która w 2018 roku ma szansę stać się jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych.

Wino – nieodłączny element turystyki w Mołdawii

Siłą napędową turystyki i jedną z największych atrakcji turystycznych są winnice i winiarnie. Jak mówi Emilian Dzugas, prezes Narodowego Stowarzyszenia Turystyki Przyjazdowej Mołdawii, produkcja wina odpowiada za ok. 3% PKB, a cała gałąź gospodarki daje pracę około 200 tys. osób zatrudnionych przy uprawie winorośli i produkcji wina. – Winnice i winiarnie to ważna część turystyki. Zagraniczni turyści chętnie poznają nasz kraj właśnie od tej strony. Wiele z winiarni posiada również części hotelowe, a poza możliwością poznania produkcji wina oferowane są też takie atrakcje, jak warsztaty kulinarne czy wycieczki rowerowe po winnicach. Wino to nasz największy zasób, który chcemy promować również wśród Polaków. Mołdawia oferuje bardzo szeroką gamę win wysokiej jakości, produkowanych z klasycznych szczepów europejskich, kaukaskich i lokalnych – dodaje.

Kiedy warto przyjechać

Wizyta w Mołdawii zyska na atrakcyjności, jeśli podróż zostanie zaplanowana w odpowiednim czasie. W ciągu roku odbywa się ponad 15 festiwali związanych z lokalnymi tradycjami i rzemiosłem.

W pierwszej połowie czerwca organizowany jest festiwal DescOpera, pierwszy w Europie Wschodniej festiwal operowy na świeżym powietrzu. Dotychczas koncerty prowadził znany austriacki dyrygent Friedrich Pfeiffer, a reżyserował je Włoch Andrea Batistinni. Wydarzenie to odbywa się w wiosce Butuceni, na terenie rezerwatu przyrodniczo-kulturowego Starego Origiejowa (Orheiul Vechi), jednego z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc. W 2016 roku w festiwalu DescOpera uczestniczyło ponad 4000 gości, a w bieżącym roku ponad 5000.

Z kolei jesienią, w pierwszy weekend października, tematem przewodnim jest wino. Wtedy obchodzony jest Narodowy Dzień Wina z głównymi uroczystościami w Kiszyniowie, gdzie na centralnym placu powstaje winne miasteczko. W tym roku Kiszyniów odwiedziło 44 000 zagranicznych turystów i było to największe wydarzenie turystyczne w Mołdawii. Z okazji Narodowego Dnia Wina na terenie całego kraju organizowane są mniejsze lub większe wydarzenia.

Mołdawia na TT Warsaw

Poza Narodowym Stowarzyszeniem Turystyki Przyjazdowej Mołdawii zaprezentują się wiodące lokalne biura podróży: TatraBis, Corina Travel i Visit-Moldova oraz przedstawiciele winiarni Castel Mimi i Château Purcari. Celem ich obecności będzie dotarcie z ofertą do polskich organizatorów turystyki, klientów indywidualnych i importerów win.

Mołdawianie zaprezentują też premierowy film, którym zostanie zainaugurowana kampania promocyjna „BeOurGuest”. Osią filmu jest historia, która pokazuje autentyczność i gościnność Mołdawian. Polska to rynek, z którym wiązane są duże nadzieje. – Liczymy, że uda nam się namówić przedstawicieli polskich biur podróży do szerszej współpracy, a turystów do odwiedzenia Mołdawii. Istniejące bezpośrednie połączenie lotnicze z Warszawy do Kiszyniowa to dobry punkt wyjściowy. Cieszymy się też, że dziennikarze z Polski, którzy już odwiedzili nasz kraj, mieli pozytywne opinie. Z pewnością będziemy zapraszać kolejnych, aby osobiście przekonali się, dlaczego warto do nas przyjechać – mówi Natalia Turcanu, dyrektor zarządzająca Narodowego Stowarzyszenia Turystyki Przyjazdowej Mołdawii. (TC)

źródło: materiały prasowe

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics