Barcolana51, największe na świecie regaty w Trieście
Aktualnosci sport Włochy

Barcolana51, największe na świecie regaty w Trieście

Najnowsze jachty, piękne kobiety walczące o zwycięstwo na równi z mężczyznami – Barcolana51, największe na świecie regaty odbędą się we włoskim Trieście, w regionie Friuli-Venezia Giulia. Impreza startuje 13 października, ale już od 5 października miasto stanie się sceną dla wielu atrakcji. Goście, sportowcy i miłośnicy żeglarstwa, którzy przybędą do Triestu, zostaną przywitani przez regionalną agencję promocji turystycznej na stoisku z jedzeniem i winem z regionalnej winiarni. Dostępne będą sklepy, bary piwne i obszar poświęcony regionalnym produktom.


Dla tych, którzy kochają fotografię oraz sieci społecznościowe, od 30 września odbędzie się konkurs na Instagramie, na najpiękniejsze zdjęcie, w którym nagrodą jest bezpłatny udział w kursie Day Sailing. Ci, którzy nie mogą wziąć udziału w wydarzeniu, będą mogli oglądać na żywo transmisję z wyścigu dzięki kamerze internetowej obejmującej Zatokę Triesteńską.

MIĘDZYNARODOWI GOŚCIE SPECJALNI

Caffari, Lange i Song, trzej znani międzynarodowi żeglarze będą gośćmi specjalnymi wydaarzenia. Angielska żeglarzka oceaniczna Dee Caffari jest ambasadorką regat Barcolana51 i podzieli się swoją wiedzą na temat ochrony morza przed plastikiem. Dee opowie o środowisku, kończąc długą akcję, którą Barcolana51 i kilku partnerów (WWF, One Ocean Foundation, Hera Group, Despar) rozpoczęli w kwietniu, aby wspierać dobre praktyki w zakresie braku plastiku w morzu. Dee Caffari weźmie również udział w regatach, w niedzielę 13 października, na pokładzie Woodpecker Cube of Antonio Rossi.

Od czwartku, 10 października, także złoty medalista Nacra17 na Igrzyskach Olimpijskich w Rio w 2016 r. – argentyński żeglarz Santiago Lange, który będzie w Trieście po raz pierwszy w Barcolana Lange wypromuje projekt 69F dotyczący opracowania folii dla jednokadłubowego jachtu – jednej z innowacji Barcolana51 i dołączy do 69F Sailing Academy. Wśród gości specjalnych tej edycji jest także chińska żeglarzka oceaniczna Vicky Song (宋 坤), która jest pierwszą kobietą z Dalekiego Wschodu, która płynęła po całym świecie i pierwszym chińskim żeglarzem uczestniczącym w Barcolana51. Vicky Song wypromuje wydarzenie, Triest i region Friuli Venezia Giulia w Chinach. Opowie podczas imprezy, jak na Wschodzie widzi się żeglarstwo.

JEDZENIE I WINO

Od regionalnej winiarni i sklepu koordynowanego przez Associazione Italiana Sommelier z Friuli-Venezia Giulia, która będzie prezentować wina DOC i DOCG oraz doskonałe produkty, w tym Prosciutto di San Daniele (szynka peklowana) i ser Montasio, po bar piwny prowadzony przez Associazione Birrai FVG, w której odwiedzający mogą skosztować różnych produktów, oraz obszar poświęcony produktom dla smakoszy, organizowanym przez Stowarzyszenie Producentów Krasu: cała oferta żywności i wina regionu oraz Strada del Vino e dei Sapori (Szlak Wina i Smaków) Friuli-Wenecji Julijskiej zostanie zaprezentowana na stoisku o powierzchni 250 metrów kwadratowych położonym w obszarze sponsorskim Villaggio Barcolana. Stoisko będzie otwarte codziennie od 10 rano do 24.

KONKURS NA INSTAGRAMIE

Od 30 wrześnie rozpoczyna nowe wyzwanie fotograficzne pod oficjalnym hashtagiem #barcolanachallenge.
W niedzielę 13 października autor najpiękniejszego zdjęcia zostanie nominowany do udziału w kursie Day Sailing, który trwa 3 dni i jest oferowany bezpłatnie przez Società Velica Barcola Grignano. Kurs obejmie wprowadzenie do podstawowych zasad żeglugi, manewrowania w portach, cumowania na nabrzeżach i głównych węzłów. https://www.turismofvg.it/rnode/r98075?sNodeFragFilter=126533

KAMERKA INTERNETOWA

Od 5 października będzie działać nowa kamera internetowa, umieszczona na dachu budynku Guardia di Finanza, położonego wzdłuż brzegów miasta. Pozwoli wszystkim, którzy nie mogą przyjechać do Triestu, zobaczyć największe na świecie regaty z panoramicznym widokiem na całą Zatokę Triesteńską.
Link do kamery internetowej, która będzie działała nawet po wydarzeniu, można znaleźć na stronie https://www.turismofvg.it/Locality/Trieste

(TC)

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics