Nowe trasy lotnicze Thai Vietjet zbliżą do siebie Tajlandię i Wietnam
Aktualnosci Business Transport

Nowe trasy lotnicze Thai Vietjet zbliżą do siebie Tajlandię i Wietnam

Uruchomienie w przyszłym miesiącu nowych tras obsługiwanych przez linie lotnicze Thai Vietjet powinno spowodować znaczący wzrost ruchu pasażerskiego między Tajlandią i Wietnamem. Thai Vietjet otrzymały właśnie odnowiony certyfikat AOC (Air Operator Certificate) wydany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego Tajlandii (CAAT).

Nowy certyfikat, nadany linii lotniczej przez Ministra Transportu Arkhom Termpittayapaisit, jest zgodny ze standardami ICAO (Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego). Został on zaprezentowany linii Vietjet podczas oficjalnej ceremonii pod hasłem “Let’s Enjoy A New Journey”, która odbyła się 8 listopada br.

Linie lotnicze ogłosiły także nową międzynarodową trasę z Bangkoku do Dalat – znaną jako „Miasto Kwiatów” i bardzo lubiane górski kurort odwiedzany przez lokalnych i międzynarodowych podróżników, szczególnie z Tajlandii. Wcześniej Thai Vietjet ogłosiły, że wprowadzą dwie nowe trasy międzynarodowe łączące Phuket i Chiang Mai z największym wietnamskim centrum turystycznym i gospodarczym Ho Chi Minh City (dawn. Sajgon).

„Wierzymy, że ponowna certyfikacja jeszcze bardziej utwierdzi pewność podróżujących na całym świecie w naszych usługach i tajskim sektorze lotniczym” – powiedziała Nguyen Thi Thuy Binh, przedstawicielka tajlandzkiego Vietjet. „Aby jeszcze bardziej spełnić naszą obietnicę i przyczynić się do rozwoju turystyki w Tajlandii, dziś z przyjemnością ogłaszam otwarcie nowej międzynarodowej trasy Thai Vietjet z Bangkoku do Dalat w środkowym regionie Highlands w Wietnamie. Nowy lot rozpocznie się tuż przed Międzynarodowym Festiwalem Kwiatów w Dalat, który przewidziany jest w grudniu tego roku. Cieszę się, że ludzie z tych dwóch krajów mogą cieszyć się swoim sąsiednim krajem jeszcze bardziej dzięki naszej rozwijającej się sieci lotów”.

Minister transportu Tajlandii, pan Arkhom Termpittayapaisit, powiedział: „Thai Vietjet jest 12. przewoźnikiem, który przeszedł proces ponownej certyfikacji, ponieważ CAAT zaczął recertyfikować AOC dla linii lotniczych. Byłem świadkiem zaangażowania linii lotniczej w przygotowywanie i doskonalenie się, aby pomyślnie przejść ogólne standardy operacyjne ICAO. Nowy AOC, nadany dziś tajlandzkiemu Vietjet, jest niezwykłym kamieniem milowym dla przewoźnika, który może udowodnić swoje bezpieczeństwo i usługi, ponieważ rozszerza skrzydła i nadal podróżuje coraz dalej na tej drodze zrównoważonego rozwoju.”

Od 18 grudnia 2017 r. Nowa trasa Bangkok – Dalat będzie obsługiwana przez Airbus A320 z czterema lotami powrotnymi tygodniowo, które odbywać się będą w każdy poniedziałek, środę, piątek i niedzielę. Lot rozpoczyna się o 10:45 z Bangkoku i kończy o godzinie12:45 z Dalat, a czas lotu wynosi 45 minut. Opłaty w jedną stronę zaczynają się od tylko 99 THB (HKD 23,33 USD) (bez podatków i opłat). Bilety są już dostępne do rezerwacji na stronie www.vietjetair.com.

Dalat to stolica prowincji Lam Dong, położona na wyżynach Lang Biang – część regionu Central Highlands w Wietnamie – 1500 metrów nad poziomem morza. Szczycące się gęstymi sosnowymi lasami i zielonymi pocztówkami uroczych wiosek, urocze stare francuskie wille, piękne wodospady i wspaniałe jeziora, miasto Dalat stało się jednym z najbardziej ulubionych miejsc w kraju i regionie, szczególnie jeśli chodzi o zimę, gdzie kwiaty kwitnąć w pełnym kolorze w całym mieście. Dlatego miasto jest znane Wietnamczykom przez wiele uroczych imion takich jak Mały Paryż, Miasto Miłości, Miasto Poezji, Zielone Miasto.

Po niedawno uruchomionej trasie do Dalat w grudniu 2017 r. Thai Vietjet i Vietjet Group będą obsługiwać sześć bezpośrednich połączeń między Tajlandią i Wietnamem, w tym z Bangkoku do Hanoi / Hai Phong / Ho Chi Minh City oraz Dalat i Phuket / z Chiang Mai do Ho Chi Minh City. (TC)

fot. VietJetAir.com

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics