Rozrywka i atrakcje na Malcie
Europa Malta

Rozrywka i atrakcje na Malcie

Malta stała się popularnym kierunkiem dla osób, które w ciągu dnia chcą spędzać czas na malowniczych plażach, a wieczory w klubach, imprezując do białego rana.  Na takich turystów czeka przede wszystkim Paceville – tętniąca klubowym życiem dzielnica St. Julians, będąca jednocześnie najbardziej rozrywkowym miejscem całych Wyspach Maltańskich. W Birgu, Mdinie, Valletcie i Sliemie zlokalizowane są bary i restauracje, serwujące dania z całego świata. Na Wyspach odbywają się również liczne imprezy muzyczne, przyciągające rzesze widzów. 


GDZIE WARTO SIĘ ZATRZYMAĆ?

St. Paul’s Bay

Bugibba i Qawra, położone nad zatoką St. Paul’s Bay, to tętniące życiem kurorty, w których znajdziesz mnóstwo kawiarni, restauracji i barów. Café Del Mar w Qawrze to centrum corocznego festiwalu Lost and Found Annie Mac, który rozpoczyna letni sezon festiwalowy.

St. Julian’s

Miasteczko powstało wokół malowniczej zatoki Spinola Bay. Jest idealnym miejscem na pobyt, jeśli lubisz głośne i nowoczesne miejsca. Paceville oferuje mnóstwo klubów nocnych i barów otwartych do wczesnych godzin porannych. Po nocy spędzonej „na mieście”, następnego dnia możesz relaksować się na pięknej piaszczystej plaży St. George’s Bay.

St. Pauls Bay Promenade, fot. arch. redakcji

Sliema

Mała miejscowość wypoczynkowa sąsiadująca z St. Julian’s, znana jest ze swej długiej promenady, przy której znajdują się dziesiątki restauracji, kawiarni i barów. Jest to także ulubione miejsce wszystkich miłośników zakupów. To właśnie tutaj znajdziesz dwa największe centra handlowe na Malcie.

Valletta

Jesteś miłośnikiem pięknej architektury i zabytków, a równocześnie szukasz miejsca tętniącego życiem również nocą? Maltańska stolica będzie dla Ciebie idealna! Valletta wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajdziesz w niej zarówno światowej sławy muzea i galerie, niesamowitą barokową konkatedrę Św. Jana lub Ogrody Barrakka, jak i przytulne knajpki, winiarnie czy głośne kluby.

Mellieha, fot. arch. redakcji

Mellieha

To tutaj znajduje się najdłuższa na Malcie piaszczysta plaża, z której można podziwiać wspaniałe widoki na Morze Śródziemne. Dzięki bliskości portu Ċirkewwa, jest to dobre miejsce wypadowe na Gozo. Promy na sąsiednią wyspę kursują co 40 minut, sam rejs trwa około 20 minut. Jedną z największych atrakcji w okolicy jest Popeye Village czyli park rozrywki związany z filmem Popeye.

FESTIWALE MUZYKI ROZRYWKOWEJ

Annie Mac’s Lost & Found

Festiwal Lost and Found otwiera letnią scenę festiwali. Organizowany jest zawsze na początku maja i przez 4 dni zapewnia dziesiątki imprez w fantastycznych lokalizacjach: zamkach, łodziach, plażach i najmodniejszych klubach.

Isle of MTV

Isle of MTV to bezpłatny jednodniowy festiwal muzyczny, który każdego lata powraca na plac il-Fosos we Florianie. Co roku bawi się na nim około 50 000 osób. Jest to wyjątkowa okazja do posłuchania światowej sławy artystów całkowicie za darmo.

Isle of MTV, fot. arch. rdakcji

Glitch Festival

Rozkoszuj się letnim słońcem przy dźwiękach muzyki elektronicznej, house, disco, techno i acid house. Festiwal organizowany jest w sierpniu i jest jedną z największych tego typu imprez na świecie.

Earth Garden

Earth Garden to największy festiwal muzyki alternatywnej na Malcie, odbywający się w sierpniu na terenie parku narodowego Ta’ Qali w Attard. Na festiwalu występują zarówno światowej sławi artyści, jak i lokalni twórcy reprezentujący różne nurty muzyczne (m.in.  funk, blues, reggae, rock alternatywny czy  hip-hop). Ale Earth Garden to nie tylko muzyka. To również dziesiątki wydarzeń kulturalnych, sportowych i zdrowotnych!

Rock the South

Podczas kwietniowego festiwalu Rock the South występują artyści reprezentujący muzykę alternatywną. Impreza stała się podstawowym wydarzeniem lokalnej sceny muzycznej. Na imprezie usłyszysz rock, punk, indie, folk i hip-hop i poznasz wschodzące gwiazdy maltańskiej sceny.

https://www.ittn.ie/news/under-30s-guide-to-malta/

Sliema Promenade Panoramic View, fot. arch. redakcji

(TC)

zdjęcie tytułowe: Valletta, fot. arch. redakcji

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: