Zaktualizowane wymogi wjazdowe do Hiszpanii dla podróżnych z Polski
Aktualnosci Europa Hiszpania

Zaktualizowane wymogi wjazdowe do Hiszpanii dla podróżnych z Polski

Od tego poniedziałku, 7 czerwca, pasażerowie przybywający z Polski do Hiszpanii drogą lotniczą lub lądową będą musieli przedstawić jedną z następujących akredytacji zdrowotnych:

 • Certyfikat szczepienia, wystawiony przez właściwe władze kraju pochodzenia po 14 dniach od daty podania ostatniej dawki z pełnego harmonogramu szczepień. Akceptowane są szczepionki zatwierdzone przez Europejską Agencję Leków lub te, które przeszły procedurę awaryjną Światowej Organizacji Zdrowia.

           Certyfikat szczepienia musi zawierać co najmniej następujące informacje:

 1.  Imię i nazwisko posiadacza
 2. Data szczepienia, z podaniem daty ostatniej podanej dawki
 3. Rodzaj podanej szczepionki
 4. Liczba podanych dawek / pełny harmonogram
 5. Kraj wydający certyfikat
 6. Identyfikacja organu wydającego certyfikat szczepienia
 • Negatywny wynik testu, który wskazuje na negatywny wynik próby diagnostycznej aktywnej infekcji COVID-19, wykonany nie wcześniej niż 48 godzin przed wjazdem do Hiszpanii. Akceptowane są testy PCR lub podobne (typu NAAT), a także testy antygenowe z listy Komisji Europejskiej (https://covid-19-diagnostics.jrc.ec.europa.eu/devices#form_content).
 • Świadectwo przebytej choroby COVID-19 wydane przez autoryzowaną jednostkę minimum 11 dni po realizacji pierwszej pozytywnej próby diagnostycznej typu NAAT (PCR, TMA, LAMP i podobne). Ważność tego świadectwa upływa po 180 dniach od daty pobrania tej próbki.

Świadectwo przebytej choroby musi zawierać co najmniej następujące informacje:

 1. Imię i nazwisko posiadacza
 2. Data pobrania próbki pierwszego pozytywnego testu na SARS-CoV-2
 3. Rodzaj zrealizowanego testu NAAT
 4. Kraj wydający

Certyfikaty szczepień, testy oraz świadectwa przebytej choroby muszą być w języku hiszpańskim, angielskim, francuskim lub niemieckim. W innym wypadku muszą być przetłumaczone na język hiszpański przez tłumacza przysięgłego. Akceptowane będą Unijne Certyfikaty COVID.

Ponadto, wszyscy pasażerowie, którzy przybywają do Hiszpanii drogą lotniczą lub morską, włącznie z tymi w tranzycie do innych krajów, muszą jeszcze przed wylotem wypełnić formularz kontroli sanitarnej dostępny na stronie www.spth.gob.es, lub w aplikacji “Spain Travel Health” (SpTH), dostępnej w systemie Android oraz iOS. Po wypełnieniu formularza SpTH wygeneruje się unikatowy kod QR, który podróżny okazuje przed wejściem na pokład samolotu i później w punkcie kontroli na lotnisku w Hiszpanii.

Pasażerowie mający mniej niż 6 lat nie muszą posiadać w.w. certyfikatów, ale muszą mieć kod QR uzyskany po wypełnieniu formularza sanitarnego SpTH.

Wszystkie informacje dot. warunków wjazdu do Hiszpanii znajdują się na stronie https://travelsafe.spain.info/pl/

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics