Rumunia krajem partnerskim Targów TT Warsaw
BIZNES Europa Rumunia

Rumunia krajem partnerskim Targów TT Warsaw

Rumunia została krajem partnerskim 24. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw. To coraz popularniejszy kierunek wyjazdów turystycznych Polaków. Można tam wypocząć zarówno w kurortach nad Morzem Czarnym, wędrować szlakami Karpat, zwiedzać miasta, jak i rozsiane po całym kraju zamki i budowle warowne. Targi TT Warsaw, na których zaprezentuje się Rumunia oraz kilkadziesiąt innych krajów, odbędą się w dniach 24-26 listopada br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie.

rumunia_karpaty
Pasmo górskie Karpaty

Rumunia, z sukcesem walczy o uwagę polskich podróżnych, którzy w 2015 roku znaleźli się na 9-ym miejscu w rankingu turystów odwiedzających ten nadal mało odkryty kraj, co stanowi wzrost o ponad 28% w porównaniu do poprzedniego roku. Według przedstawicieli Rumuńskiego Urzędu ds. Turystyki obecność na targach w roli kraju partnerskiego to ważny element strategii pozyskiwania turystów. Ich zdaniem Targi TT Warsaw to kluczowe wydarzenie nie tylko w Polsce, ale i w Europie Środkowo-Wschodniej.

Potencjał Rumunii

Zadanie, jakie stawiają sobie Rumuni w związku z Targami TT Warsaw to przede wszystkim zaprezentowanie zróżnicowanej oferty kontrahentów rumuńskich przedstawicielom polskiej branży turystycznej. Niektóre polskie biura podróży posiadają już w swojej ofercie wycieczki do Rumunii, nadal istnieje jednak duży potencjał do wykorzystania. Wśród wystawców prezentujących się na stoisku narodowym znajdą się m.in. touroperatorzy, przedstawiciele miast, regionów i hotelarze. Ważne jest także przyciągnięcie uwagi indywidualnych klientów, którzy na targach szukają pomysłu na wakacyjne wyjazdy.

iron-gate-1566321_1920
Iron Gate na granicy ze Słowenią

Na Targach TT Warsaw pokazane będą różne regiony, nie zabraknie Transylwanii, która w tym roku zajęła pierwsze miejsce w kategorii regiony w rankingu Lonely Planet. Przedstawiciele urzędu podkreślają, że przez trzy dni na narodowym stoisku poza konkretnymi ofertami będzie dużo muzyki, a Rumunię będzie można poznawać również poprzez degustację win i narodowych potraw.

rumunia_monastyr_barsana
Monastyr Barsana

Od Karpat do Morza Czarnego

Rumunia to bardzo zróżnicowany kraj, który ma wiele do zaoferowania turystom. Zwolennicy plażowania odpoczną w kurortach nad Morzem Czarnym, a fanów przyrody i turystyki aktywnej zachwycą wędrówki po karpackich szlakach, piękno delty Dunaju, a także rozległe równiny ze skarbami przyrody i kultury. Na terytorium Rumunii na uwagę zasługują również liczne zamki, warowne budowle i fortyfikacje. Znajdują się tam zarówno gotyckie zamki, jak np. ten w Hunedoarze, warowne ludowe twierdze rozsiane po wsiach Transylwanii czy obronne grody kościelne w miejscowości Biertan czy Viscri. Warto odwiedzić średniowieczne miasteczka, w których do dziś jest zachowany oryginalny układ zabudowy. Na długiej liście miejsc, które powinny znaleźć się na trasie, nie powinno zabraknąć m.in. takich miast jak Braszow, Sybin czy Sighisoara.  Więcej informacji o targach znajduje się na stronie

rumunia_brasov
Brasov. Stąd niedaleko do ośrodków narciarskich w Rumunii

Targi TT Warsaw organizowane przez MT Targi Polska to jedna z największych imprez targowych w Polsce. Firma organizuje 8 imprez wystawienniczych, które rocznie gromadzą ponad 2000 wystawców i 80 000 zwiedzających. Firma MT Targi Polska bierze udział w ogólnopolskiej kampanii Polskiej Izby Przemysłu Targowego pt. „Targi dają więcej! Czasu, kontaktów, wiedzy, pieniędzy”. Celem kampanii jest budowanie pozytywnego wizerunku imprez targowych, zachęcenie Polaków do ich odwiedzania i skorzystania z kompleksowej oferty. Dzięki targom zarówno zwiedzający, jak i przede wszystkim przedsiębiorcy zyskują nowych klientów, oszczędzają czas, bogacą się w wiedzę i rozległe kontakty oraz rozwijają swoje pasje. Więcej informacji na stronie www.targidajawiecej.pl. (TC)

Źródło: materiały prasowe

Zdjęcia: archiwum redakcji i materiały prasowe

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics