Maroko promuje się na TT Warsaw
Afryka Aktualnosci BIZNES Maroko

Maroko promuje się na TT Warsaw

Już latem 2017 roku będzie można kupić bilet na bezpośredni lot z Polski do Maroka. Rozmowy przedstawicieli linii lotniczych i władz państwowych są finalizowane. Dzięki temu będzie można dostać się znacznie łatwiej do tego północnoafrykańskiego kraju. O nowym połączeniu oraz o atrakcjach Maroka będą informowani przedstawicieli kraju obecni na Targach TT Warsaw na stoisku B16.

dakar-rally-67607_1280
Rajd Dakar, Sahara

Choć Maroko to już znany Polakom kierunek całorocznych wyjazdów, jego przedstawiciele w dalszym ciągu pragną rozwijać ofertę współpracy z polskimi touroperatorami oraz agentami. Poprzez liczne atrakcje dostępne na stoisku będą również promować ten kraj wśród Polaków, by rozbudzać w nich chęć podróży.

mnto_essaouira
Essaouira

Marokańczycy czekają na Polaków

Na stoisku Maroka (B16) wspólnie z Marokańskim Narodowym Biurem Turystyki ofertę zaprezentują też przedstawiciele hoteli oraz lokalnej administracji. W Warszawie reprezentowane będą hotele: Decameron Explorer, SDS, Be Live Saïdia, Iberostar Morocco i Melia Saïdia. Do Warszawy przyjadą również przedstawiciele Rady Turystycznej Prowincji Ouarzazat, jak i Rady Turystycznej Regionu Marrakeszu i Agadiru. Jak mówi Rachid Ennaciri, dyrektor Marokańskiego Narodowego Biura Turystyki, celem obecności na targach jest podtrzymanie relacji z dotychczasowymi partnerami i nawiązywanie nowych kontaktów. – Jestem przekonany, że uruchomienie nowego połączenia lotniczego sprawi, że Polacy jeszcze chętniej będą odwiedzali Maroko, a podróż stanie się łatwiejsza, wygodniejsza i szybsza. W naszym kraju o każdej porze roku jest wiele atrakcji, które przyciągają turystów. Liczymy, że w ten sposób rozwinie się również turystyka indywidualna, choć oczywiście ogromnie cenimy sobie współpracę z polskimi touroperatorami. Dużą wagę przykładamy też do tego, aby turyści czuli się u nas bezpiecznie – dodaje Rachid Ennaciri. Na stoisku przewidzianych jest też wiele atrakcji. Uwagę z pewnością przyciągnie tancerka brzucha, tatuaże malowane henną, a także sztuka arabskiej kaligrafii. Dodatkowo Marokańczycy zapraszają na degustację słodyczy oraz wina.

mnto_marrakesz
Marrakesz, w tle Góry Atlas

Szczyt klimatyczny w Marrakeszu

Do najważniejszych wydarzeń międzynarodowych w Maroku w 2016 roku należy szczyt klimatyczny COP 22, w którym wzięli udział delegaci z całego świata, w tym ponad 40 głów państw, a także reprezentanci nauki, biznesu, organizacji pozarządowych i ekologicznych. Szczyt odbywał się w dniach 7-18 listopada br. w Marrakeszu. Zapewnienie bezpieczeństwa przyjeżdżającym do Maroka jest skutecznie realizowanym priorytetem władz, czego potwierdzeniem może być zakończony właśnie szczyt.

mnto_golf
Pola golfowe w Maroku

Turystyka Maroka w liczbach

W 2015 roku 10,3 milionów turystów odwiedziło Maroko (w tym 54 000 z Polski), co uplasowało ten kraj na 25. miejscu w światowym rankingu. Baza noclegowa to 207 500 łóżek, a roczne dochody z turystyki przyjazdowej stanowią 12% PKB. Turystyka generuje 500 000 miejsc pracy.

mnto_agadir
Agadir

Informacje praktyczne

Maroko zaprezentuje się na stoisku B16. Targi TT Warsaw odbędą się w dniach 24-26 listopada w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Na targi obowiązuje rejestracja, której można dokonać online do 22 listopada. Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny znajduje się na stronie www.ttwarsaw.pl.

morocco-852200_1920
Rabat

Królestwo Maroka to kraj zamieszkany przez 35 milionów mieszkańców. Stolicą administracyjną jest Rabat, natomiast głównym centrum ekonomicznym i biznesowym jest największe miasto, Casablanca. (TC)

atlas-1425488_1920
Góry Atlas

Źródło: materiały prasowe

Zdjęcia: materiały prasowe, archiwum redakcji

 

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics