Austriacki Gastein kusi narciarzy i nie tylko
Narty

Austriacki Gastein kusi narciarzy i nie tylko

Położony w Ziemi Salzburskiej, na terenie parku narodowego Hohe Tauern, region Gastein jest jednym z najpiękniejszych i największych terenów narciarskich w całej Austii. W  Dorfgastein, Bad Hofgastein  i  Bad Gastein, trzech gminach położonych w samym sercu austriackiego regionu Salzburger Land, czeka na gości bogactwo zimowych atrakcji  – możliwość uprawiania narciarstwa na licznych stokach rozlokowanych w kilku ośrodkach narciarskich, relaks i odnowa biologiczna spa&wellnes. Region Gastein to także imponujące górskie krajobrazy masywu Hohe Tauern i światowej sławy gorące źródła, które czekają na odkrycie.

Pełna oferta sportów zimowych

Zimą najdłuższa ze wszystkich dolin po stronie Salzach  przekształca się w białe, dobrze naśnieżone miejsce do uprawiania sportów zimowych, które spełnia życzenia każdego gościa.  Gastein  jest najwyższym ośrodkiem narciarskim w całym regionie Ski Amadé. Przyciąga turystów szerokimi  trasami o zróżnicowanym stopniu trudności. Na tych, którzy potrzebują więcej adrenaliny oczekują trasy do freeraidu pokryte naturalnym śniegiem. Rodziny z dziećmi mogą korzystać ze specjalnych rodzinnych tras narciarskich. W dolinie znajdują się cztery różne ośrodki narciarskie oferujące ponad 200 km tras zjazdowych. W każdym ośrodku nowoczesne wyciągi dowożą gości z centrum miasta prosto na stoki. Sportgastein  oferuje również unikalną możliwość doświadczenie natury, ponieważ oprócz jazdy na nartach można również rozkoszować się spokojem parku narodowego.

Szerokie dno doliny, otoczone naturalnym amfiteatrem szczytów Hohe Tauern  w Sportgastein, zachęca do wypraw na nartach biegowych. Na wysokości ponad 1500 m, zaprawiony w bojach i  zmotywowani  XCers  mogą spodziewać się dłuższego sezonu biegowego. Ogólnie rzecz biorąc,  Bad Gastein, Bad Hofgastein  i  Dorfgastein oferują siedem różnych i pięknie utrzymanych tras dla narciarstwa biegowego o łącznej długości 35 km. Trasy prowadzą wzdłuż brzegów  Gasteiner Ache,  przez  Kurpark lub w głąb dzikich, romantycznych dolin bocznych. W pobliżu można także wspinać się  na lodowych klifach, zjeżdżać na sankach (2 trasy oświetlone po zmroku) a także wędrować po 100 km przygotowanych ścieżek – nawet z dala od tras zjazdowych. Gastein oferuje wiele sposobów na udane ferie zimowe.

Unikalne walory zdrowotne

Woda termalna Gastein. Ciepła woda termalna o temperaturze 47,5°C zawierająca radon wypływa z 17 źródeł termalnych ma właściwości lecznicze. Jest wykorzystana przy leczeniu schorzeń przez kąpiel w różnej postaci lub do picia w centrach leczniczych.

W regionie znajduje się kilka publicznych kąpielisk termalnych: Thermalkurhaus (Klinika Termalnej Wody Leczniczej) Bad Gastein, Badehospiz (Hospicjum Kąpielowe) Bad Gastein, Heath Centre Johannesbad-Bärenhof, Kurbadehaus (Bathing Cure Clinic) Bad Bruck, Bad Gasteiner Radon Thermal Steam Bath, a także około 150 prywatnych hoteli cure and health.

Galeria uzdrawiania. Dawniej poszukiwano tutaj złota. Zamiast niego odkryto sposób na naturalne uśmierzenie bólu: ścieżkę prowadzącą do Gasteiner Heilstollen. Od ponad 65 lat metoda ta jest z powodzeniem stosowana w leczeniu chorób reumatycznych i po dziesięcioleciach doświadczenia jest uważana przez balneologów za najskuteczniejszą, dostępną metodę naturalną.

Uzdrawiająca atmosfera w Gasteiner Heilstollen jest wyjątkowa na całym świecie. Idealne połączenie radonu, ciepła i wysokiej wilgotności zapewnia długotrwałe korzyści osobom cierpiącym na zaburzenia poruszania się, a także schorzeniach skóry i układu oddechowego. Ponadto leczenie stabilizuje układ odpornościowy.

Ze stoku do spa. Po całym dniu na śniegu, w końcu nadchodzi czas na relaks i zadbanie o naprężone mięśnie. A najlepiej nadają się do tego celu łaźnie termalne. Na przykład Felsentherme w Bad Gastein, jak i Alpentherme w Bad Hofgastein. Woda termalna z bąbelkami, unosząc się nad basenami chmury pary pozwalają się idealnie zrelaksować i patrzeć na zbocza gór, które podbijało się chwilę wcześniej.

Oferta zimowa Gastein  2020/21 – ograniczenia ze względu na Covid-19

Gastein jest jednym z najlepszych miejsc turystycznych w Austrii. Nie tylko oferuje gościom szeroki zakres możliwości uprawiania sportów zimowych, ale również wysokiej klasy imprezy towarzyszące.

W Austii hotele zostaną otwarte 7 stycznia 2021. Wyciągi narciarskie i kolejki górskie rozpoczną pracę 24 grudnia 2020 dla turystów krajowych, ze względu na późniejsze otwarcie hoteli. Dokładne daty dla regionu Gastein będą znane w przyszłym tygodniu

Niestety ze względu na pandemię Covid-19 tej zimy znane festiwale muzyczne Sound& Snow Gastein”,  the  „Snowboard World Cup „ w styczniu oraz odbywający się co dwa lata Red Bull Playstreets  freeride,  jak również Snow Jazz Festival nie odbędą się w tym sezonie.

Zamiast tego Gastein  oferuje w tym sezonie szeroki zakres zimowych doświadczeń w małych grupach, takich jak joga na śniegu, wędrówki na rakietach śnieżnych, różne wycieczki narciarskie i obozy narciarstwa biegowego, wczesną poranną jazdę na nartach oraz wiele ofert kulinarnych.

Sztuka na śniegu – od 30 styczniath  do 5th  lutego  2021. Największy festiwal sztuki śnieżnej w Alpach odbędzie się ponownie od 30 styczniath  do 5th  lutego. Pod hasłem „Europa jako gość w  Gastein”, cała dolina zostanie przekształcona w ogromną wystawę sztuki. Fajni artyści stemplują, młyn, rzeźbią i kształtują małe i duże dzieła sztuki i rzeźby ze śniegu i lodu.

Ski amadé Minis Week w Gastein – 9-23 stycznia 2021. Od 9 do 23 stycznia 2021 r. w Gastein koncentruje się na dzieciach. Dostępna jest wtedy oferta rodzinna „Ski amadé Minis Week„: 7 nocy w pokoju rodziców – kurs narciarski, wypożyczalnia nart i karnet narciarski za jedyne 125 € dla twojego dziecka (do szóstego roku życia). Po kursie narciarskim jest kolorowy i bogaty program dla dzieci. Maluchy żartobliwie uczą się swoich pierwszych zakrętów w śniegu.

Kulinarne doznania 2021

Każdy kto przyjedzie do Gastein może liczyć na moc kulinarnych doznań. Przez całą zimę funkcjonuje program znany jako  „Gastein  Ski Toques ” gwarantujący sześć różnych potraw dla smakoszy w  sześciu  różnych schroniskach narciarskich, w cenie  poniżej  €  20  każdy. Na jarmarku Auflauf  w styczniu, małe chaty wzniesione w centrum miasta Bad Hofgastein  po raz kolejny zaprezentują żywność produkowaną przez regionalnych rolników w postaci przekąsek, dań głównych i deserów.. Każdy, kto chce cieszyć się pysznym 4-daniowym menu obiadowym  w Sportgastein – w otoczeniu lśniących ośnieżonych 3000 m szczytów parku narodowego – z pewnością nie będzie rozczarowany kolacją w pełni księżyca. Na spragnionych kulinarnych doznań czekają sanie zaprzęgowe, które będą rozwozić gości po różnych chatach rozlokowanych w parku narodowym  Hohe  Tauern. W świetle migotliwych pochodni  goście  będą prowadzeni w małych grupach do miejsc, w których czeka pyszne danie główne i muzyka w wykonaniu lokalnych muzyków dętych.

Zakwaterowanie w mieście Gastein

Szerokie spektrum noclegów w Gastein  jest tak samo zróżnicowane, jak okoliczne krajobrazy. Przy wejściu do doliny, w  Dorfgastein, na gości czekają stylowe i autentyczne hotele rodzinne. W najszerszym miejscu doliny, w Bad  Hofgastein działają tradycyjne firmy oferujące ekskluzywne, nowoczesne i designerskie hotele, oferujące wszystko, czego dusze wczasowicza może tylko zapragnąć. Nad miastem, pośród stromych skał otaczających Bad Gastein, góruje się na elegancki, czcigodny hotel w stylu  Belle Époque, emanujący kosmopolitycznym stylem życia. W całej dolinie można doświadczyć niezrównanej gościnności mieszkańców, a także  różnoraką ofertę noclegową  w postaci licznych  hoteli specjalizujących się w sporcie i odnowie biologicznej,  z których wiele wykorzystuje uzdrawiającą moc wody termalnej Gastein.

zdjęcia: arch. redakcji

Więcej informacji:  www.gastein.com

One Comment

 1. Dolina Gastein jest zawsze warta odwiedzenia, zarówno w zimę jak i w lato.
  W Polsce może niezbyt znana i niedoceniona, a oferuje cudowne i niezapomniane alpejskie widoki, szerokie i różnorodne stoki narciarskie, szlaki górskie i ponadto jest to jedna z najbliżej położonych dolin alpejskich od Polski.

  Zapraszamy do „polskiego” Apartamentu Waterfall TOP 15 – w Bad Gastein, położonego tuż obok , nad wodospadem.

  Więcej na http://www.Gastein.com.pl
  kontakt@badgasteinapartments.com

  Reply

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: