Mołdawia zaprasza na Tour Salon  do Poznania
Miejsca Targi

Mołdawia zaprasza na Tour Salon do Poznania

Mołdawia ponownie będzie wystawcą (stoisko nr 48) podczas poznańskich targów Tour Salon. To kolejna okazja, aby spotkać się z Mołdawianami, zapoznać z ofertą kraju i skorzystać z atrakcji. Głównym wydarzeniem będzie prezentacja, która odbędzie się w sobotę 10 lutego o godzinie 11.30. Udział w niej to szansa na zdobycie upominku.

Niewiele jest w Europie miejsc, które nadal pozostają do odkrycia. Z pewnością takim krajem jest Mołdawia. Dziewicze tereny niezadeptane przez turystykę masową, spotkania z mieszkańcami witającymi podróżnych z otwartymi ramionami, wyśmienita kuchnia, wina i imponujące winnice – taki właśnie obraz kraju rysują ci, którzy mieli okazję tam być.

Prezentacja uroków Mołdawii

W sobotę 10 lutego w godzinach 11.30-12.00 odbędzie się prezentacja i losowanie upominków. Odwiedzający dowiedzą się więcej o tym kraju położonym między Rumunią a Ukrainą. Choć nie ma tam plaż, ani wysokich gór, jest wiele powodów, dla których podróż do Mołdawii będzie wyjątkowym przeżyciem. Piękne i spokojne wsie, malownicze krajobrazy i możliwość aktywnego spędzenia czasu to tylko część z zachęt. Dla miłośników zwiedzania gratką będzie wizyta w jednym ze skalnych klasztorów w Starym Orgiejowie czy zwiedzanie średniowiecznej twierdzy w Sorokach. Niesamowite wrażenie robią winnice, winiarnie i podziemne piwnice. W Mileştii Mici znajdują się największe na świecie piwnice, a w Cricovej największa kolekcja win, co zostało odnotowane w Księdze Światowych Rekordów Guinnessa.

Wirtualne winnice i całkiem realne wina

Do Polski przyjadą przedstawiciele winiarni Purcari i Asconi, a także lokalnych biur podróży: Tatra-Bis i Corina Travel. Przekonają oni niezdecydowanych, a tym, którzy mają w planach podróż do Mołdawii, pomogą dopracować szczegóły wyprawy.

Na targach będzie można na własne oczy sprawdzić jak wyglądają winnice i podziemne piwnice. Wszystko dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości. Przy pomocy specjalnych gogli będzie można przenieść się z Poznania do bezkresnych winnic i obejrzeć najsłynniejsze kolekcje win.

Wino to produkt, z którego słynie Mołdawia. Doskonałej jakości trunki coraz częściej doceniane są w międzynarodowych konkursach. Tylko w 2017 roku zdobyły ponad 270 medali. Na targach będzie okazja osobiście przekonać się o walorach mołdawskich win. Każdego dnia o godzinie 13.00, 14.30 i 16.00 dorośli będą mogli wziąć udział w degustacji. (TC)

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics