Lotnisko Chopina na czele bardzo ważnego rankingu
Aktualnosci BIZNES Polska Transport

Lotnisko Chopina na czele bardzo ważnego rankingu

Lotnisko Chopina z największym wzrostem liczby pasażerów wśród lotnisk UE w 2017 r. Lotnisko Chopina zajęło, według raportu organizacji ACI, pierwsze miejsce pod względem wzrostu liczby pasażerów wśród lotnisk UE, w grupie 2 (obsługującej od 10 do 25 mln pasażerów). W klasyfikacji obejmującej wszystkie europejskie lotniska (do których ACI zalicza również Turcję oraz Izrael), warszawski port, ze wzrostem na poziomie 22,7 proc., zajął także drugie miejsce w grupie 2 ex aequo z lotniskiem z Sankt Petersburga.

Lotnisko Chopina zostało zakwalifikowane do grupy „Szybkich i wściekłych”, czyli 19 lotnisk,
z największą dynamiką wzrostu od 2012 roku. Warszawski port znalazł się w gronie takich lotnisk, jak Berlin Schoenefeld, Lizbona, Londyn Stansted, Ateny, czy amsterdamski Schiphol.

Ubiegłoroczny wzrost na Lotnisku Chopina oznacza, że z naszych usług skorzystało niemal 3 mln pasażerów więcej, niż w 2016 rok. „Ruch transferowy w naszym porcie wzrósł o ponad 34 proc., czyli o 1 mln, co spowodowało, iż jego udział w całości ruchu wzrósł w ciągu roku z 22 do ponad 24 proc.” – mówi Hubert Wojciechowski, Dyrektor Biura Marketingu i PR Lotniska Chopina. „Już niemal 4 mln pasażerów korzysta z Lotniska Chopina jako portu przesiadkowego. Dzięki tym wynikom nasz port umocnił się na pozycji lidera w regionie. Potwierdza to potrzebę budowy dużego portu przesiadkowego w tej części Europy”.


Lotnisko Chopina w Warszawie to największe lotnisko w Polsce. W 2017 r. port obsłużył 15,75 mln pasażerów (12,8 mln w 2016 roku)– o 23 proc. więcej niż w 2016 r., a w grudniu 2017 r. 1,12 mln. Lotniskiem zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”. (TC)

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics