Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu już dzisiaj zapraszają podróżników
Aktualnosci Polska

Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu już dzisiaj zapraszają podróżników

Już dzisiaj rozpoczyna się najważniejsze wydarzenie targowe w regionie Dolnego Sląska i jedno z największych w Polsce – Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu. Jak co roku będą gościć w Hali Stulecia. Trwająca trzy dni impreza zgromadzi rzesze ludzi zainteresowanych szeroko pojętą turystyką. Organizatorzy już teraz gorąco zapraszają wszystkich entuzjastów podróży! Turystów indywidualnych, grupy, rodziny z dziećmi, seniorów, uczniów i dosłownie każdego, kto planuje wakacje, podróże, wycieczki i inne formy turystyki. Targi potrwają 3 dni aż do najbliższej niedzieli.

Organizatorzy zaprosili ponad 200 wystawców z Polski i zagranicy. Zaprezentują się między innymi regiony turystyczne, uzdrowiska, biura podróży, hotele i propagatorzy wszelkich atrakcji turystycznych. Ich Stoiska odwiedzają tysiące Wrocławian i mieszkańców Dolnego Śląska. Dla odwiedzających targi zaplanowano liczne atrakcje: wystawę dinozaurów, makiety kolejek, stanowisko z wirtualną rzeczywistością (VR) oraz wiele konkursów z nagrodami.

Rokrocznie, jedną z najważniejszych atrakcji MTT we Wrocławiu jest Festiwal Podróżników, czyli spotkania z globtroterami i ludźmi, których życie jest niekończącą się podróżą. Wraz gośćmi targów będzie można się udać się do Meksyku, Czarnobyla, na Filipiny i do miejsc, które są marzeniem wielu z nas. Wśród gości specjalnych zobaczymy m.in. Tomka Michniewicza, znanego podróżnika i dziennikarza. Niespodzianka czeka również dzieci, bo będą miały niepowtarzalną okazję, aby spotkać Szymona Radzimierskiego – dziesięcioletniego łowcę przygód, który podróżuje po najdzikszych zakątkach świata, pisze bloga, a do tego wydał właśnie swoją pierwszą książkę! Ten gość specjalny spędzi na targach aż dwa dni (25-26.02) i dodatkowo w sobotę (25.02) wystąpi ze swoją autorską prelekcją. Najmłodsi nie powinni tego ominąć!

Festiwal Kulinarny, kolejny ze sztandarowych wydarzeń MTT, czyli podróż dookoła świata przez smaki, kuchnie i zwyczaje. Sztuka kulinarna, degustacje, prezentacje, konkursy, stoiska z najlepszymi lokalnymi wyrobami i kucharze, którzy na oczach odwiedzających tworzyć będą wyjątkowe dania. Smakosze powinni być zachwyceni! Szczególnie, że będą mieli okazję skosztować kuchni japońskiej, amerykańskiej oraz francuskiej!

Rok 2017 będzie dla Wrocławia bardzo ważny, w końcu już za kilka miesięcy rozpoczną się w tym mieście Igrzyska Sportów Nieolimpijskich – The World Games. Aby przybliżyć ideę tego wydarzenia oraz dyscypliny, w których będą rywalizować sportowcy, na MTT przygotowane zostanie specjalne stoisko z grami, konkursami i interaktywnymi atrakcjami dla każdego.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego występuje w roli współorganizatora MTT. Stoisko UMWD jest co roku jednym z najliczniej odwiedzanych punktów Targów. Szczególnie, że Urząd przygotowuje Strefę Atrakcji Dolnego Śląska, która w głównej mierze stworzona będzie przez odwiedzających targi, gdyż każdy może zgłosić swoje propozycje i atrakcje. Dolny Śląsk jest piękny – będzie się działo!

Minigolf pod sklepieniem kopuły Hali Stulecia? Tego jeszcze nie było! Wyjątkowa atrakcja, która z pewnością przyciągnie tłumy. A i najmłodsi nie będą się nudzić, gdyż czeka na nich moc niespodzianek, takich jak: Jurapark Krasiejów – muzeum paleontologiczne połączone z parkiem rozrywki, Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka – magiczne miejsce kolekcjonujące opowieści, czy Kolejkowo, czyli największa makieta kolejowa w Polsce.

Fundacja Niesamowity Dolny Śląsk pojawi się na MTT z filmem o Dolnym Śląsku, nakręconym w 360 stopniach – najnowszej technologii, która stała się hitem i zdobywa coraz większą popularność wśród internautów i różnego rodzaju twórców. Stoisko Fundacji będzie dla odwiedzających możliwością bliskiego spotkania z wirtualną rzeczywistością.

Gra Targowa MTT cieszy się niezmiennie wielką popularnością, dlatego kolejny raz będzie szansa na wspólną zabawę oraz nutkę rywalizacji! Starsi czy młodsi – każdy może się zgłosić, odwiedzać stoiska naszych wystawców, rozwiązywać zadania, gromadzić punkty i zdobywać nagrody.

Na pierwszy dzień targów szczególnie zaproszeni są przedstawiciele branży turystycznej, dla której przygotowano szereg wydarzeń biznesowych i specjalistycznych szkoleń przeznaczonych dla biur podróży. Pojawi się bardzo aktualny temat wykorzystywania mediów społecznościowych w marketingu oraz potencjału VR w turystyce. Tegoroczna edycja MTT to również spotkania z blogerami podróżniczymi! Będą szkolenia, prezentacje i sesje indywidualne. A wszystko po to, aby nawiązywanie kontaktów i współprac stało się łatwiejsze i bardziej efektywne. Dla szkół przygotowaliśmy natomiast warsztaty o pracy w turystyce, na które już teraz warto zarezerwować czas. (TC)

Źródło: MTT EVENTS

 

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics