Na Słowacji w Jasnej startuje sezon zimowy
Narty Słowacja

Na Słowacji w Jasnej startuje sezon zimowy

Na Słowacji dzięki arktycznemu wiatrowi, pracy śnieżnych armat i naturalnym opadom w Wysokich Tatrach, już od 26 listopada można śmigać na deskach, na trasie Interski w Strbskim Plesie (www.vt.sk). Oficjalnie natomiast sezon zimowy startuje w sobotę 3 grudnia. Tradycyjnie imprezę otworzy Winter Music Opening w ośrodku Jasna Chopok.

Peter Tomko ze Strbskiego Plesa prognozuje, że zima i dobre warunki narciarskie będą trwały co najmniej przez następne 160 dni. Jak dotąd, najdłuższy sezon w Wysokich Tatrach trwał 174 dni, co miało miejsce w latach 2006/2007. „Od lat gościmy u nas zimowych turystów ze Słowacji, Polski i Czech. Impreza stała się międzynarodowa. W tym roku będziemy podróżować po morzach i oceanach, przygotowaliśmy zawody BMW Xdrive na śniegu oraz Xbox ARENA z 20 stanowiskami, gdzie w wirtualnej rzeczywistości można ścigać się na stoku. Dodatkową atrakcją będzie zjazd na SkkiTrikke, zupełnie nowe doznanie dla amatorów zimowego szaleństwa. Zaś wieczorem zapraszamy do Happy End Club na rejs luksusowym statkiem w rytm kubańskiej muzyki” – opowiada Sylvia Artzova dyrektor marketingu ośrodka Jasna Chopok.

Tegoroczny Winter Music Opening uświetnią swoją obecnością: znany skialpinista Andrzej Bargiel, mistrz świata w kick-boxingu Przemysław Saleta a także Patricia Kazadi, artystka muzyczna i popularna prezenterka telewizyjna.

Szczegółowy program Jasna Winter Music Opening: http://www.jasna.sk/pl/atrakcje/eventy/winter-music-opening-3-12-2016/

Co nowego 

W Niskich Tatrach, jak co roku zadbano o różnorodność wydarzeń oraz o nowe inwestycje. 21 grudnia zostanie otwarta nowa 15-osobowa gondola na południowej stronie Chopoka. W ten sposób zamknięty zostanie cały proces ultranowoczesnego systemu kolejkowego. Nowa gondola, składająca się z trzydziestu wagoników, wywozić ma bowiem gości z poziomu Krupová (1084 m n.p.m.), a więc najniżej położonych partii południowej części Chopoka, przez Srdiečko w rejon Kosodrevina (1488 m n.p.m.). Stamtąd zaś będzie można dalej jechać na sam szczyt, w okolice Kamiennej Chaty, gondolą działającą już dawniej. Nowa kolejka firmy Doppelmayr ma ponad 1,2 km długości i trasę tę pokonuje w niespełna 5 minut. Kosztowała 11,6 milionów euro. Przepustowość sięga 2800 osób na godzinę W sumie 32 000 osób może korzystać z systemu kolejek na Chopoku. Z kolei w sezonie zimowym 2017 r. oddany zostanie butikowy Hotel Posta****, który nie tylko zachwyci gości bliskością do wyciągów, ale również standardem, wykończeniem, klimatem i serwisem. Będzie to hotel typu „ski in ski out”, z własnym centrum wellness i spa, saunami oraz europejską kuchnią Fusion.

ghalets-jasna-otupne-21-800x580

Wydarzenia w Jasnej

  • 31 grudnia Sylwester w Jasnej
  • 7 stycznia lifestyle fest EKG & PUBLIC RATRAK STAGE
  • 26-28 stycznia VON ROLL CULINARY Weekend
  • 11 lutego FOOL MOON DINNER na Chopoku/ Restauracja Rotunda 2004 m.n.p.m.
  • 1-3 marca Freeride World Qualifier JASNA ADRENALIN
  • 25 marca BIKINI SKIING

Jak dojechać

Do Jasnej dostaniemy się w około godzinę po przekroczenia granicy polsko-słowackiej. Należy pamiętać o winietach na autostradę: 10 dniowa kosztuje 10 euro a 30 dniowa – 14 euro. Dzieci i młodzież do lat 15. obowiązkowo muszą jeździć w kasku. Ceny w karnetów obejmujących 70 km tras w Niskich i Wysokich Tatrach oraz możliwość korzystania z aquaparków Tatralandia i Gino Paradise wahają się od 31 € dla dorosłego i 21 € dla dzieci ( jeden dzień). Koszt karnetów tygodniowych wynosi, odpowiednio, 159€ i 110€, w tym w jeden dzień możemy skorzystać z wejścia do Tatralandii. Ceny te obowiązują w niskim sezonie od 3 do 25 grudnia i od 20.03 do końca sezonu.

Jak co roku Słowacy przygotowali też bezpłatne wejścia dla dzieci poniżej 6 roku życia. Młodzi narciarze w wieku 6-12 i seniorzy powyżej 60 r. życia mają korzystne zniżki. Wszystko wygodnie można sprawdzić i zakupić przez stronę internetową www.gopass.sk. Więcej informacji: www.jasna.sk I www.vt.sk I www.tmrhotels.com (TC)

Zdjęcia: Marek Hajkovsky/TMR

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics