Wiceprezes IGHP Julian Bystrzanowski we władzach HOTREC
Hotele Ludzie

Wiceprezes IGHP Julian Bystrzanowski we władzach HOTREC

Dwudniowe 77. Zgromadzenie Ogólne HOTREC odbywające się w Krakowie dobiegło końca. W trakcie wydarzenia wybrano nowego prezydenta i komitet wykonawczy organizacji. Po raz pierwszy do władz HOTREC wszedł przedstawiciel polskiej branży hotelarskiej wiceprezes IGHP Julian Bystrzanowski.

Julian Bystrzanowski, fot. arch redakcji

Zgromadzenie Ogólne HOTREC odbywało się w dniach 18-19 października i pierwszy raz miało miejsce w Polsce. Jego gospodarzem była Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, która reprezentuje polską branżę hotelarską w HOTREC od 2015 roku.

  • Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, która reprezentuje swoich członków i całą branżę hotelarską w Polsce, została doceniona przez międzynarodowych ekspertów hotelarstwa w Europie. HOTREC powierzył nam organizację 77. Zgromadzenia Ogólnego w Krakowie, podczas którego wiceprezes IGHP Julian Bystrzanowski został wybrany do Komitetu Wykonawczego. Podczas Zgromadzenia Ogólnego Witold Ignatowski, prezes zarządu Hotele De Silva otrzymał prestiżową nagrodę European Hospitality Foundation współpracującej z HOTREC. Z dużą satysfakcją przyjmujemy te dowody uznania ze strony naszych kolegów zrzeszonych w europejskiej federacji hotelarzy – powiedział Ireneusz Węgłowski, prezes IGHP, podsumowując wydarzenia w Krakowie.
Od lewej_Christian de Barrin i Jens Zimmer Christensen, fot. arch. redakcji

Nowy prezydent i komitet wykonawczy HOTREC

Członkowie HOTREC wybrali nowy komitet wykonawczy, któremu przewodniczy Jens Zimmer Christensen, szef duńskiej organizacji hotelarskiej.

  • Celem nowego komitetu wykonawczego będzie wspieranie innowacyjności i promowanie rozwoju blisko 2 milionów przedsiębiorstw hotelowych i gastronomicznych, a także uzyskanie korzystniejszych regulacji prawnych na szczeblu europejskim. Naszym zadaniem będzie przekonanie politycznych decydentów, aby ustawodawstwo Unii Europejskiej w latach 2019-2024 sprzyjało wzmocnieniu sektora turystyki poprzez wspieranie wzrostu małych i średnich przedsiębiorstw – podkreśla Jens Zimmer Christensen, nowy prezydent HOTREC.

Przedstawiciel IGHP w komitecie wykonawczym HOTREC

Po raz pierwszy we władzach HOTREC zasiada przedstawiciel IGHP. Julian Bystrzanowski był wicedyrektorem Instytutu Turystyki w Warszawie. W latach 1995-2005 profesor Hospitality Studies na Uniwersytetach w Orlando (UCF) i Filadelfii (Drexel). Od 2007 do 2015 roku był prorektorem i rektorem wyższych uczelni hotelarskich w Polsce. Od 2008 roku członek Rady IGHP, a od 2016 roku wiceprezes IGHP.

44 stowarzyszenia z 30 krajów

HORTEC, Konfederacja zrzeszająca Narodowe Organizacje Hoteli, Restauracji, Kawiarni w krajach Unii Europejskiej i europejskiego obszaru ekonomicznego powstała w 1979 roku. Jest największą europejską organizacją branżową, która obecnie zrzesza 44 stowarzyszenia z 30 krajów europejskich.

W ostatnich latach działania HOTREC skupiały się na obszarach, które są bolączką praktycznie każdego rynku w Europie. Są wśród nich: ograniczanie wpływu szarej strefy, lobbing na rzecz uregulowań prawnych dotyczących OTA, działania na rzecz zmniejszenia marnowania żywności oraz użycia acrylamidu w produktach spożywczych, promowanie i proponowanie zmian legislacyjnych sprzyjających zachowaniu równowagi pomiędzy pracą i życiem prywatnym, rekomendacje dotyczące polityki bezpieczeństwa, aktywności na rzecz utrzymania obniżonej stawki VAT w turystyce. HOTREC wspiera zrzeszone organizacje w działaniach na lokalnych rynkach, dostarcza analizy i dokumenty, które mogą być przez nie wykorzystywane podczas rozmów z lokalnymi ustawodawcami.

Informacje dodatkowe:

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego to efektywna organizacja działająca w branży hotelarskiej. Od 2003 roku jest rzecznikiem środowiska biznesu hotelarskiego i gastronomicznego w kontaktach z administracją państwową oraz w Unii Europejskiej. Będąc najbardziej wpływową organizacją w branży, lobbuje na rzecz jej rozwoju, chroni interes hotelarzy, wspiera wszelkie inicjatywy gospodarcze swoich członków, a także promuje społeczną odpowiedzialność biznesu w branży.

IGHP dba o interesy polskich hotelarzy również na arenie międzynarodowej, będąc reprezentantem branży hotelarskiej w HOTREC (Konfederacja Narodowych Organizacji Hoteli, Restauracji, Kawiarni w krajach UE i europejskiego obszaru ekonomicznego.

fot. tytułowe: HOTREC – nowy komitet wykonawczy, fot. arch. redakcji

(TC)

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics