Szwajcaria promuje powrót do natury
Szwajcaria

Szwajcaria promuje powrót do natury

Szwajcaria promuje lato w swoim kraju pod hasłem powrotu do natury. Góry, jeziora i niezmiennie bajeczne krajobrazy. Doskonałe miejsca na odpoczynek z dala od zgiełku miast, od pośpiechu dnia codziennego. Chaty w górach i możliwość obserwacji przyrody. Tutaj naprawdę można poczuć coś wyjątkowego. to idealne miejsce na technologiczny detoks. Tak przedstawicielom mediów i branży turystycznej zaprezentowała swój kraj Szwajcarska Narodowa Organizacja Turystyczna (Switzerland Tourism) oraz przedstawiciele szwajcarskich regionów, miast i parków tematycznych.

Parki przyrodnicze i miejsca z listy UNESCO, autentyczne alpejskie wioski wolne od ruchu samochodowego, możliwość podpatrywania dzikich alpejskich zwierząt, idylliczne górskie chaty i historyczne hotele, urokliwe 1484 jeziora oraz krystalicznie czystą wodę, folklor, tradycję i lokalne produkty to wszystko znajdziecie w Szwajcarii.

Alpejskie big 8

W Szwajcarii możecie poczuć się niczym na afrykańskim safari obserwując dzikie zwierzęta. Wytypowali też swoją “Wielką ósemkę” dzikich zwierząt, na wzór afrykańskiej “big 5” Należą do niej: czerwone łosie, koziorożce, kozice, świstaki, sępy brodate, kuropatwy czarne, bobry i kanie rdzawe. Obserwacja zwierząt odbywa się w niewielkich 20-osobowych grupach pod okiem doświadczonych przewodników. Dostępne terminy obejmują okres między kwietniem i październikiem. Cena wynosi od zera do 150 franków szwajcarskich a seanse obserwacyjne trwają od 1 do 7 godzin.

Jeśli macie ochotę przy okazji zarezerwować urokliwą alpejską chatę jest to dostępne na stronie internetowej www.myswitzerland.com/pl/. Ceny wahają się w przedziale 182 do 7000 CHF za tydzień. W zależności od region i miejsca oraz standardu.

Unikalne E-Grand Tour oraz cała lista atrakcji

W zgodzie z ekologią to idea inicjatywy dającej możliwość odbycia wycieczki dookoła Szwajcarii samochodem o napędzie elektrycznym. E-Grand Tour to trasa licząca 1600 km, na której zainstalowanych jest 200 stacji ładowania.

Top 10 atrakcji na tegoroczne lato w Szwajcarii obejmuje:

  • Jak podkreśla Adriana Czupryn, prowadząca w Polsce biuro Switzerland Tourism, warto wiedzieć, że właśnie w tym roku Szwajcaria obchodzi jubileusz 100-lecia rozwoju promocji turystycznej kraju
  • Zwiedzanie dzieł architektury Le Corbusiera, umieszczonych niedawno na liście UNESCO.
  • Celebruje się tu także z 500-lecie reformacji
  • a także 20-lecie Fondation Beyeler – kolekcji sztuki współczesnej zgromadzonej rzez fundację Beyelerów w Bazylei (gdzie do maja br. odbywa się wystawa Moneta).
  • Warto obejrzeć kamienny kwiat autorstwa Mario Botty na Monte Generoso (szczyt znajdujący się na pograniczu Szwajcarii i Włoch).
  • Dla smakoszy – Świat czekolady “Chocolarium” we Flawil (kwiecień)
  • Akwarium – vivarium “Aquatis” w Lozannie (dostępne od czerwca)
  • W miesiącu sierpniu “Festival del Film” w Locarno
  • Zaś przełom sierpnia i września to Festiwal Unspunnen w Interlaken, podczas którego ożywają dawne zwyczaje takie jak jodłowanie oraz zawody w rzucie głazami na odległość.
  • Na jesień przewidziane jest otwarcie największego domu handlowy Mall of Switzerland w Ebikonie.

 Co warto zaobaczyć tego lata w Szwajcarii

 Podczas workshopu zorganizowanego w Stolicy dla mediów i biur podróży przedstawiciele szwajcarskich regionów, miast i parków tematycznych prezentowali swoją ofertę.

 Znane z luksusu szwajcarskie koleje wysłały swoich przedstawicieli prezentujących Bernina Express i Glacier Express. Bernina w tym roku oferuje nową aplikację na smartfony, po niemiecku i angielsku. Można dzięki niej nie tylko poznać atuty pociągu, lecz także dowiedzieć się ciekawych rzeczy o mijanych miejscowościach. Glacier Express ma natomiast w zanadrzu nową propozycję krótszych przejazdów, 2-, 3- godzinnych. Wcześniej możliwe były tylko wyprawy na wielogodzinne trasy. – W niedalekiej przyszłości poza I i II klasą zaoferują excellence class, w której turyści będą podróżować w wygodnych fotelach-kanapach. W cenie biletu podróżni dostaną możliwość korzystania z baru i 5-daniowe menu.

Interlaken Tourism promuje region pod kątem turystyki aktywnej, w tym rowerowej a także wycieczek i wspinaczek górskich (także na Jungfrau).

Z kolei farma Ballenberg, stanowiąca wielohektarowe muzeum-skansen kusi głównie rodziny z dziećmi. Mieszka tam 250 zwierząt gospodarskich, a wczasowicze mają okazję poznać wiejskie tradycje i spędzić czas pod okiem instruktorów.

Swoją ofertę w Warszawie prezentowały też miasta. Zurych poleca bogaty program imprez odbywających się w mieście, w tym pływanie po kanale oraz imprezy na rzece jak też Food Festival Zurych (festiwal jedzenia). Lucerna zaś zachęca zakupami i bogatym programem festiwali odbywających się w doskonałej pod względem akustyki sali centrum kongresowego KKL. Lucerna w bezpośredniej bliskości miasta oferuje także doskonałe szlaki piesze, rowerowe, pola golfowe, grupowe wizyty z przewodnikiem w wytwórniach czekolady Swiss Chocolate Adventure czy Aeschbach Chocolatier, fabrykach szkła Hergiswil Glasswork i gospodarstwach agroturystycznych. Tutaj także możemy przepłynąć się statkiem po Jeziorze Czterech Kantonów oraz wjechać kolejką a potem odbyć wspaniały spacer w chmurach nas Pilatusie (posiłek w panoramicznej restauracji i piękny widok na Lucernę)

Nie zabrakło także przedstawicieli regionów Engadin St. Moritz (natura, góry, lodowce), Scuol i Samnaum (park narodowy) oraz Skyline Thrill (200 metrowa ścieżka nad przepaścią i most z siatki metalowej), Pilatus (promującego biwaki pod namiotami zozpostartymi wśród drzew i najbardziej stromą kolejką górską na świecie) i Swiss Education Group szkolącej przyszłych hotelarzy, w tym także z Polski.

Ułatwienia w podróży po Szwajcarii

Będąc na miejscu warto skorzystać z pakietu Swiss Travel Pass, występujący w 2 opcjach: Swiss Travel Pass, ważny 3, 4, 8 i 15 dni oraz Swiss Travel Pass Flex, ważny 3, 4, 8 i 15 dni (bez zniżki 50% pomiędzy wybranymi dniami bez wersji Saver). Obydwa pakiety oferują 15% zniżki dla młodzieży. Ciekawą propozycją są także Half Fare Card combi (koszt 60 CHF) oraz Swiss Half Fare Card i Swiss Transfer Ticket

 Blisko, coraz bliżej – jak dolecieć?

Linie lotnicze oferujące połączenia z Polski do Szwajcarii

Swiss
Warszawa – Zurych, 3 razy dziennie

Kraków – Zurych, 1 raz dziennie

WizzAir
Warszawa – Bazylea, 2 razy w tygodniu

Easy Jet
Kraków – Bazylea, 4 razy w tygodniu

Kraków – Genewa, 2 razy w tygodniu

 (TC)

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics