Europa Słowacja

Odkryj Bratysławę i Koszyce podczas majówki. Moc atrakcji za darmo

Bratysława, Stare Miasto, fot. M. Lachkovic

Bratysława zaprasza  na festiwal nad brzegiem Dunaju, a lokalni artyści do swoich wspaniałych galerii. W Koszycach znów ożyje wyjątkowa Śpiewająca Fontanna, a wielka uroczystość upamiętni nadanie herbu miastu.


Obowiązkowym przystankiem w stolicy Słowacji jest górujący nad Dunajem Zamek Bratysławski, zapewniający wspaniały widok na okolicę. Podczas majówki będzie można skorzystać ze zwiedzania z przewodnikiem, wejść na wieżę koronacyjną i po intensywnym dniu odpocząć  w barokowych ogrodach. Bratysławę przeplatają romantyczne uliczki, które pozwolą turystom odkryć jej prawdziwe  oblicze podczas majówkowych wydarzeń.

Bratysława – Dzień Otwartych Galerii i  Juwenalia

Dzień Otwartych Galerii odbędzie się 1. maja w Centrum Kultury i Kreatywności Nowa Cvernovka. Związek artystów udostępni odwiedzającym 140 galerii, a wydarzenie wzbogacą teatry dziecięce, wystawy, warsztaty i koncerty. Nowa Cvernovka jest popularnym miejscem, do którego ludzie przyjeżdżają dla kultury, edukacji lub po prostu, aby spędzić czas w przyjemnym otoczeniu. Dzień Otwartych Galerii jest znakomitą okazją do zapoznania się z Centrum Kultury i działającą przy nim społecznością.

Miłośników muzyki z pewnością ucieszą Bratysławskie Juwenalia 3. i 4. maja. Ten bogaty w wydarzenia festiwal na świeżym powietrzu odbędzie się nad brzegiem Dunaju. Połączenie znakomitej muzyki ze znakomitą lokalizacją będzie gwarancją niepowtarzalnych wrażeń. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Bratysława, Centrum Kultury Cvernovka

Koszyce – Śpiewająca Fontanna powraca

Główna ulica w Koszycach jest historyczną, chętnie uczęszczaną arterią miasta. Tysiące odwiedzających zakochało się w jej klejnocie, gotyckiej katedrze św Elżbiety. Zaledwie kilka metrów od katedry znajduje się wyjątkowa Śpiewająca Fontanna, która  po prawie rocznej rekonstrukcji zostanie oficjalnie otwarta 4. maja. Jej repertuar obejmuje ponad 200 piosenek, w rytm których wytryskuje woda z 750 dysz. Ikoniczna fontanna będzie jeszcze bardziej spektakularna dzięki nowemu oświetleniu, a spektakle Teatru Narodowego w Koszycach będą regularnie wyświetlane na ekranie wodnym.

Koszyce. Śpiewająca Fontanna

Podczas majówki będzie można bezpłatnie uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych i społecznych, organizowanych przez miasto Koszyce. W tych dniach odbędą się  XXX. Dni Miasta Koszyce, upamiętniające przyznania mu herbu w 1369 roku. Będzie można też posłuchać słowackiego folkloru i koncertów muzyki nowoczesnej, do miasta przyjadą zabytkowe samochody, a na rynku odbędą się targi rzemiosła. Pomysły na spędzenie tegorocznej majówki podsuwa SLOVAKIA TRAVEL, państwowa agencja wspierania i promocji turystyki.

Koszyce, barwny pochód

Harmonogram wydarzeń w Koszycach można znaleźć na stronie miasta https://www.visitkosice.org/en

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics