Według IATA Chiny zastąpią USA na pozycji największego rynku lotniczego, już w połowie 2020 roku
Aktualnosci Transport

Według IATA Chiny zastąpią USA na pozycji największego rynku lotniczego, już w połowie 2020 roku

Zgodnie z najnowszym raportem Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Lotniczego (IATA) ukierunkowanie chińskiej gospodarki na konsumpcję będzie wspierać silny popyt na przeloty pasażerskie w długim okresie. Jego 20-letnia prognoza dotycząca pasażerów samolotów pokazała, że ​​region Azji i Pacyfiku osiągnie największy wzrost dzięki „przejęciu ponad połowy z  całkowitej liczby nowych pasażerów w ciągu najbliższych 20 lat, pochodzących z tych rynków”.

Wzrost na rynku Azji i Pacyfiku wynika z połączenia trwałego wzrostu gospodarczego, poprawy dochodów gospodarstw domowych oraz korzystnego profilu ludności i demograficznego.

„Chiny wyprą Stany Zjednoczone jako największy na świecie rynek lotniczy (zdefiniowany jako ruch do, z kraju i wewnątrz kraju) w połowie lat ’20,” twierdzą przedstawiciele IATA.

Według raportu, Indie zajmą trzecie miejsce po USA, wyprzedzając Wielką Brytanię około 2024 roku. Przewiduje się, że Indonezja będzie wybitnym wykonawcą – kraj będzie wspinał się z dziesiątego co do wielkości rynku lotniczego w 2017 roku do czwartego co do wielkości do 2030 roku.

Oczekuje się, że Tajlandia wejdzie na 10 najlepszych rynków w 2030 roku, zastępując Włochy, które wypadły z rankingu.

IATA ujawniła, że ​​obecne tendencje w transporcie lotniczym sugerują, że liczba pasażerów na świecie może podwoić się do 8,2 miliarda w 2037 roku.

„Lotnictwo rośnie, a to przynosi ogromne korzyści dla świata. Podwojenie liczby pasażerów linii lotniczych w ciągu najbliższych 20 lat może wesprzeć 100 milionów miejsc pracy na całym świecie „- powiedział dyrektor generalny IATA firmy IATA, Alexandre de Juniac.

IATA ostrzegł jednak, że perspektywy rozwoju transportu lotniczego i korzyści ekonomiczne płynące z lotnictwa „mogą zostać ograniczone, jeśli rządy wdrożą środki protekcjonistyczne”.

(TC)

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics