Wielka Fiesta z okazji Święta Niepodległości Meksyku
Aktualnosci Meksyk Polska

Wielka Fiesta z okazji Święta Niepodległości Meksyku

Jak co roku, 15 września odbyło się tradycyjne przyjęcie z okazji proklamowania niepodległości Meksyku. Tym razem radosna fiesta po raz drugi odbyła się w restauracji Forteca Kręgliccy. Ceremonię El Grito – przypomnienia odezwy do walki o niepodległość – poprowadził Ambasador Meksyku w Polsce, Pan Alejandro Negrin Munoz. Towarzyszył mu Attaché Wojskowy Meksyku, płk Jaime Enrique Félix Jiménez.

Rytuał, podczas którego wymienia się nazwiska bohaterów narodowych, a meksykańska flaga powiewa wśród okrzyków „Viva Mexico”, pozostawia niezapomniane wrażenie. Po wysłuchaniu hymnów narodowych Polski i Meksyku, rozpoczęła się prawdziwa meksykańska fiesta.

Uroczystość zaszczyciło wielu gości ze świata polityki, kultury i mediów, przyjaciele Meksyku oraz przedstawiciele coraz liczniejszej grupy Meksykanów mieszkających w Polsce.

Dobre nastroje dopisywały i goście rozgrzani meksykańską muzyką, trunkami i potrawami dali się porwać rytmom meksykańskiej fiesty. Były śpiewy i tańce, do których zagrzewał zespół mariachi „Los Amigos”W tym roku obchodziliśmy 205 rocznicę proklamowania niepodległości Meksyku. (TC)

Zdjęcia: TravelCompass

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics