Aktualnosci Azja Wietnam

Wietnam szykuje się na powrót zagranicznych turystów

Hanoi, Vietnam – Old City 

Wietnam aktualnie zaczął przygotowania do powrotu zagranicznych turystów i ustalił zasady wjazdu do kraju. Wszyscy przybywający do Wietnamu będą musieli zostać poddani kwarantannie przez siedem dni.

Pierwszy etap planu ponownego otwarcia potrwa od kwietnia do lipca. Ruch lotniczy z Tajwanem, Koreą Południową i Japonią zostanie przywrócony w lipcu 2022r. We wrześniu otworzą się granice dla gości z krajów o sprzyjającej sytuacji COVID-19. Urząd Lotnictwa Cywilnego Wietnamu przedstawił trzystopniowy plan przywracania lotów międzynarodowych.

Pierwszy etap potrwa od kwietnia do lipca 2022r. Będzie miał zastosowanie tylko do mieszkańców Wietnamu, którzy nie mogli wrócić do Wietnam ze względu na zamknięte granice. Ale oni sami zapłacą za testy PCR i zakwaterowanie w miejscu kwarantanny.

Drugi etap rozpocznie się w lipcu 2022r. W tym czasie ruch lotniczy z Tajwanem, Koreą Południową i Japonią zostanie przywrócony.

Trzeci etap rozpoczyna się we wrześniu. W tym okresie planowane jest otwarcie granic dla krajów, w których jest sprzyjająca sytuacja epidemiologiczna dla COVID-19, a także aktywnie przeprowadzane są szczepienia obywateli.

Ponadto należy używać tylko szczepionki zatwierdzonej przez ekspertów ze Światowej Organizacji Zdrowia.

Turyści przybywający do Wietnamu również będą musieli zostać poddani kwarantannie przez siedem dni.

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics