Narty Włochy

Narty w Friuli Venezia Giulia

Ośrodki narciarskie we włoskim regionie Friuli-Wenecja Julijska są idealne dla rodzin, ale także docenione przez dla tych, którzy szukają emocji związanych z narciarstwem zjazdowym. Tarvisio, Piancavallo, Sella Nevea, Forni di Sopra i Ravascletto-Zoncolan: wszystkie te obszary narciarskie w regionie Friuli Venezia Giulia mają własne specjalne stoki narciarskie, które oferują więcej emocji. Wyróżniają się spośród innych ze względu na swoje techniczne i sportowe cechy. To prawdziwy klejnot dla wszystkich entuzjastów białego szaleństwa, którego nie można przegapić. Tereny narciarskie, uznane jako jedne z najbezpieczniejszych we włoskich Alpach oferują karnety narciarskie w szczególnie atrakcyjnych cenach, które są bezpłatne dla dzieci poniżej 10 lat. Stoki narciarskie znajdują się w naturalnej scenerii, która sprawia, że ​​narciarstwo zjazdowe staje się jeszcze bardziej przyjemne.

Di Prampero, Tarvisio

Nic więc dziwnego, że międzynarodowy stok narciarski Di Prampero znany jest z tego, że odbywały się tutaj trzy szybkie dyscypliny w różnych edycjach Pucharu Świata Kobiet, w narciarstwie alpejskim. Stok narciarski o długości 4 km i szerokości 60 metrów schodzi po północnej stronie Mount Lussari, zaczynając się na wysokości 1790 metrów i schodząc do 500 metrów na Camporosso. Znaczna różnica wysokości, szybkie zakręty na przemian z równinami i zmiany w nachyleniu sprawiają, że jest to wymagające zbocze z gwarantowaną zabawą. Na nartach można zwiedzić wioskę Lussari i Sanktuarium Mariano (sanktuarium) w położoną wysoko w górach. Jest to miejsce, do którego odbywają się transgraniczne pielgrzymki. Tutaj też spotykają się kultury Włoch, Austrii i Słowenii.

Nazionale, Piancavallo

Nazionale jest flagowym stokiem narciarskim Piancavallo, znanym z odbywających się tutaj różnych edycji Pucharu Świata i Pucharu Europy w narciarstwie alpejskim. Znajduje się tutaj najdłuższy w rejonie narciarskim (ponad 3500 metrów) z różnicą wysokości 500 metrów stok oferujący najlepsze i najbardziej wyjątkowe emocje w całym regionie alpejskim: można jeździć na nartach a przy okazji podziwia widoki rozciągające się aż po Morze Adriatyckie. W najwyższym punkcie szlaku panorama obejmuje całą równinę Friuli Venezia Giulia. W pogodne dni można zobaczyć okoliczne Grado i Laguna Marano, aż po wybrzeże półwyspu Istria. Piancavallo również gościło kilka międzynarodowych zawodów snowboardowych i freestylowych, a także edycję Uniwersjady (World University Games).

Canin Agonistica, Sella Nevea

Narciarstwo na stokach narciarskich w Sella Nevea oznacza jazdę na nartach wzdłuż ważnych szlaków międzynarodowych. Znajduje się tutaj międzynarodowe centrum szkoleniowe FIS dla szybkich dyscyplin narciarstwa alpejskiego i jest punktem odniesienia dla konkurencyjnych zespołów z wielu krajów. Tutaj eksperci „Circo Bianco” a wszyscy amatorzy mogą znaleźć idealne warunki do jazdy na nartach aż do wiosny. Najbardziej wymagający technicznie i najszybszy w regionie jest stok narciarski Canina, o długości 2500 metrów i różnicy wysokości 750 metrów. Alternatywnym stokiem jest Canin Turistica o długości 3000 metrów i różnicy wysokości prawie 700 metrów, co jest równie wymagające pod względem technicznym.

Zoncolan 1, Ravascletto-Zoncolan

Mount Zoncolan znany jest z historycznych osiągnięć w jeździe na rowerze, ale na szczycie położony jest ośrodek narciarski, który oferuje amatorom i ekspertom narciarstwa ogromną satysfakcję. Głównym stokiem narciarskim jest czarny Zoncolan 1, który ze stacji pod wyciągiem Valvan lub Funifor w Ravascletto schodzi z wysokości 1,450 metrów z różnicą wysokości około 400 metrów. Po początkowym wymagającym odcinku, z długą, stromą ścianą, szlak staje się łatwiejszy i pozwala narciarzom nabrać prędkości. Ze względu na dużą trudność techniczną, na stoku odbywało się wiele międzynarodowych zawodów, zarówno kobiecych, jak i męskich. Niektóre dni są zarezerwowane dla treningów i zawodników. Alternatywny i dostępny dla wszystkich narciarzy jest stok narciarski są stoki 2 i 2A, z tymi samymi trudnościami technicznymi.

Varmost, Forni di Sopra

Forni di Sopra ma najdłuższy stok narciarski ze wszystkich regionów narciarskich Friuli Venezia Giulia. Varmost rozpoczyna się na wysokości 2100 metrów na górze Crusicalas i schodzi do doliny na wysokości 930 metrów. Dzięki 7,5 kilometrowemu zjazdowi o średnim stopniu trudności jest to ekscytujące wyzwanie nawet dla najbardziej doświadczonych narciarzy. Stok narciarski z niepowtarzalnymi widokami, znajduje się w samym sercu Dolomitów friulskich, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, uważanych za najbardziej dziewicze tereny w całych Dolomitach. (TC)

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics