Top 5 najtańszych kierunków na słoneczne wakacje zimą
podróże Poradnik

Top 5 najtańszych kierunków na słoneczne wakacje zimą

Top 5 najtańszych kierunków na słoneczne wakacje zimą

Wyszukiwarka KAYAK.pl zestawiła koszty lotów, noclegów i wydatków dla tygodniowego wyjazdu, aby dowiedzieć się, dokąd podróżni z Polski mogą uciec tej zimy w poszukiwaniu słońca.

  • Najtańszym kierunkiem podróży okazało się Ho Chi Minh w Wietnamie ze średnim kosztem tygodniowego pobytu wynoszącym 3674 zł.
  • Bangkok to najpopularniejsze wśród podróżnych z Polski miejsce na ucieczkę przed zimową aurą.
  • Ho Chi Minh odnotowało także 374-procentowy wzrost wyszukiwań lotów, co sprawia, że to kierunek podróży o największym wzroście popularności wśród Polaków.
  • KAYAK.pl także startuje z Explore More – rozszerzoną wersją narzędzia Explore, która zestawia koszt lotu, hotelu i wydatków na miejscu, prezentując łączny koszt podróży.

Zimowe miesiące to czas, kiedy wielu marzy o choćby krótkim wyjeździe w ciepłe kraje. Dla fanów ucieczki przed zimową aurą wyszukiwarka KAYAK.pl przygotowała zestawienie najlepszych miejsc do odwiedzenia. Eksperci serwisu przeanalizowali łączny koszt pobytu w najpopularniejszych i cieszących się największym wzrostem zainteresowania miejscach, w których w czasie europejskiej zimy panuje lato. Połączenie kosztów przelotu, noclegu w hotelach 3- lub 4-gwiazdkowych, jedzenia, napojów i transportu publicznego pozwoliło także przygotować zestawienie najtańszych miejsc na ucieczkę przed tegoroczną zimą.

Gdzie Polacy mogą najtaniej spędzić słoneczne wakacje tej zimy? 

Czołówkę rankingu najtańszych miejsc na ucieczkę przed zimą zawojowały uwielbiane przez Polaków kraje Azji Południowo-Wschodniej: Wietnam, Indonezja, Indie i Tajlandia. Jak wynika z analizy KAYAK.pl, podstawowy koszt tygodniowego wyjazdu do czołowych pięciu miejsc zestawienia może się zamknąć nawet w ok. 4250 zł.

Najtaniej – bo już za około 3674 zł – podróżni z Polski mogą wybrać się na tydzień do wietnamskiego Ho Chi Minh. O zwycięstwie znajdującego się w centralnej części Wietnamu miasta w rankingu najtańszych kierunków podróży zdecydowały najniższy koszt przelotu w obie strony (wynoszący średnio 1709 zł) oraz niskie ceny lokalnego jedzenia, napojów i transportu. Drugi w zestawieniu Denpasar wyróżnia się z kolei najniższym kosztem noclegu – odwiedzający stolicę Bali tej zimy za tygodniowy pobyt pokoju dwuosobowym w hotelu 3- lub 4-gwiazdkowym zapłacą łącznie ok. 1400 zł.

Bangkok to najpopularniejsze miejsce na ucieczkę przed zimową aurą

Zestawienie najpopularniejszych słonecznych kierunków zimowych podróży potwierdza, że Polacy zdecydowanie najchętniej stawiają na wyjazdy do Azji. Ulubionym miejscem podróżnych z Polski okazał się Bangkok, mimo że jest jednym z najdroższych kierunków podróży rankingu – główne wydatki podczas tygodniowego wyjazdu do stolicy Tajlandii mogą wynieść średnio 4741 zł. Aby nieco zaoszczędzić, podróżni z Polski powinni wybrać Denpasar lub Ho Chi Minh. Jak wynika z danych wyszukiwarki, zimą tygodniowy pobyt w tych miastach może okazać się średnio o ok. 1000 zł tańszy!

Na szczęście dla tych, którzy nie przepadają za długimi lotami lub licznymi przesiadkami, aby znaleźć nieco ciepła zimą, nie trzeba lecieć aż tak daleko. Zestawienie pokazuje, że dużą popularnością wśród Polaków cieszy się  także znajdujący się o kilka godzin lotu Dubaj. Jednak główne wydatki podczas tygodniowego wypadu do Dubaju okazują się znacznie wyższe niż w przypadku innych kierunków zestawienia. Choć loty do Dubaju należą do najniższych w rankingu (średnio 786 zł za 7 nocy), łączny koszt zdecydowanie zawyżają ceny noclegów – tej zimy tygodniowy pobyt w hotelu 3- lub 4-gwiazdkowym może kosztować średnio niemal 3500 zł. 

374% wzrost wyszukiwań lotów do wietnamskiego Ho Chi Minh

Jak pokazują dane przeanalizowane przez KAYAK.pl, niskie ceny idą w parze ze wzrostem zainteresowania. Wietnamskie Ho Chi Minh okazało się nie tylko najtańszym miejscem na tegoroczną ucieczkę przed europejską zimą, ale także kierunkiem podróży, który już teraz cieszy się największym wzrostem popularności wśród podróżnych z Polski – liczba wyszukiwań lotów do Ho Chi Minh podczas zimowych miesięcy wzrosła o 374% w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Ponad 300-procentowy wzrost zainteresowania odnotowano także dla indonezyjskiego Denpasar oraz Singapuru, który jednocześnie okazał się najdroższym kierunkiem rankingu – tydzień w Ho Chi Minh lub Denpasar w podobnym przedziale czasowym można spędzić niemal o połowę taniej niż w Singapurze!

Aleksandra Pietraszek, Rzecznik Prasowy KAYAK.pl, komentuje: „Aby na chwilę odpocząć od zimowej aury, wcale nie trzeba wydawać fortuny. Cieszymy się, widząc, że tej zimy główne wydatki – takie jak lot, hotel, jedzenie i transport na miejscu – w czasie tygodniowych wakacji w miejscu pełnym słońca w przypadku podróżujących z Polski mogą wynieść nawet mniej niż 3700 zł. Wiemy, że nikt nie lubi niemiłych niespodzianek podczas planowania wakacyjnego budżetu, dlatego opracowaliśmy przepis na zimowy wyjazd do miejsc, gdzie panuje lato. Co więcej, aby pomóc naszym użytkownikom pewnie planować kolejne wyjazdy, rozbudowaliśmy także Explore – jedną z naszych najpopularniejszych funkcji. KAYAK Explore More nie tylko pokazuje ceny lotów, ale także hoteli i podstawowych wydatków na miejscu, co ułatwia wybranie kierunku podróży najlepiej pasującego do wakacyjnego budżetu”.

Jednakże tani lot nie zawsze oznacza tanie wakacje. I warto o tym pamiętać. A dzięki wyszukiwarce KAYAK można porównać miejsca na całym świecie pod względem łącznego kosztu podróży. 

Uwagi: Najpopularniejsze, cieszące się największym wzrostem popularności i najtańsze kierunki zimowych podróży Polaków bazują na wyszukiwaniach połączeń i kliknięciach dla lotów w obie strony w klasie ekonomicznej dokonanych na KAYAK.pl w przedziale czasowym 01.01.2018 – 31.08.2018 oraz 01.01.2017 – 31.08.2017 dla podróży w przedziale czasowym 01.12.2018 – 28.02.2019 oraz 01.12.2017 – 28.02.2018. Średnie ceny hoteli bazują na kliknięciach dokonanych na wszystkich stronach KAYAK dokonanych między 01.01.2018 i 31.08.2018 dla podróży w przedziale czasowym 01.12.2018 – 28.02.2019 i dotyczą kosztu wynajęcia pokoju dwuosobowego na 1 noc w hotelu 3- lub 4-gwiazdkowym pomnożonego przez 7, co odpowiada kosztom tygodniowego pobytu. Kierunki podróży, które znalazły się w zestawieniu, to miejsca, w których średnia temperatura między grudniem a lutym wynosi przynajmniej 18 stopni Celsjusza według www.holiday-weather.com. Koszt jedzenia (obiad i kolacja), napojów (kawa i lokalne piwo) oraz transportu (dwa bilety komunikacji publicznej) na osobę zostały obliczone w oparciu o analizę danych dostępnych na stronie Numbeo.com w terminie 24-28.09.2018 pomnożonych razy 7, by otrzymać wartość dla tygodniowego pobytu. Ceny mogą ulec zmianie lub mogą nie być już dostępne, a oszczędności nie są gwarantowane.

Ceny przedstawione w tabelach:

1Średnia cena lotów w dwie strony w klasie ekonomicznej

2Średni koszt tygodniowego pobytu (7 nocy) w pokoju dwuosobowym w hotelu 3- lub 4-gwiazdkowym

3Średni dzienny koszt posiłków (obiad w niedrogiej restauracji i jeden 3-daniowy posiłek w restauracji średniej półki) dla 7 dni

4Średni dzienny koszt napojów (cappuccino i 0,5-litrowe lokalne piwo z nalewaka) dla 7 dni

5Średni dzienny koszt transportu (dwa bilety w jedną stronę w komunikacji publicznej) dla 7 dni

źródło: materiały prasowe

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: