Filipiny – wyższy poziom turystyki
Aktualnosci Azja BIZNES Filipiny Targi

Filipiny – wyższy poziom turystyki

Filipiny są gospodarzem kluczowej imprezy branży turystycznej w Azji Południowo-Wschodniej – 35-ego ASEAN Tourism Forum (ATF 2016). Targi odbywają się w dniach 20-22 stycznia, w centrum SMX Convention Centre w Manili, stolicy Filipin.

Impreza zorganizowana po raz pierwszy w Malezji, w 1981 r., służy wymianie doświadczeń i prezentowaniu innowacji, trendów oraz zmian w branży turystycznej. Wydarzenie obejmuje wszystkie sektory branży turystycznej z 10 krajów członkowskich ASEAN: Brunei Darussalam , Kambodży, Indonezji, Laosu , Malezji, Myanmar, Filipin, Singapuru, Tajlandii i Wietnamu.

W trakcie 3 dniowej imprezy towarzyszącej ATF TRAVEX, skierowanej do specjalistów z branży turystycznej, rozwijana jest platforma służąca do sprzedaży i zakupów regionalnych produktów turystycznych w poszczególnych krajach członkowskich ASEAN.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie manila-1703413_1920-1170x550.jpg

Na 450 stoiskach wystawienniczych prezentuje się ponad 1000 wystawców reprezentujących 40 destynacji z 10 krajów ASEAN. Filipiny reprezentowane są przez 13 regionów z całego kraju na czele ze stolicą Manilą, w której zorganizowana jest cała impreza. Organizatorzy przewidują, że targi odwiedzi w sumie ponad 400 nabywców z 65 krajów świata. W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele rynków z Europy, Azji Południowo- Wschodniej, Azji Wschodniej, Stanów Zjednoczonych, Australii i Nowej Zelandii, a także te z krajów Bliskiego Wschodu, Ameryki Południowej i Afryki Południowej.

ATF 2016, fot. archiwum autora

Obecnie widoczne jest wzmożone zainteresowanie kupców z branży turystycznej Filipinami, jako istotną destynacją w ich ofercie. Świadczy o tym ich liczna reprezentacja na tegorocznych targach. Zanotowano 10,9 % wzrost liczby gości odwiedzających Filipiny w 2015 roku (5,36 mln osób) w stosunku do 4,8 mln w  2014 r. Prawie połowa (49%) przybyszów pochodzi z Azji Północnej – Korei, Japonii, Chin, Hong Kongu i Makau. W tym najwięcej, aż 29% z Korei.

Na rynku ASEAN, Filipiny odnotowały także rekordową roczną stopę wzrostu w sektorze turystyki na poziomie 9,5% w 2015 roku, w stosunku do 7,8 % w 2008 roku. Tym samym jest to najlepszy wynik w okresie ostatnich siedmiu lat. Źródłem sukcesu są między innymi udane negocjacje w zakresie wzrostu ilości międzynarodowych połączeń lotniczych na Filipiny (w 2015 roku przybyło dodatkowo 75 połączeń). Także agresywna kampania reklamowa promująca transport morski spowodowała ponad 50% wzrost ilości osób przyjeżdżających tą drogą na Filipiny, w stosunku do roku 2009 (69.802 pasażerów w 2015r.)

Arturo Boncato, Jr, asystent sekretarza Departamentu Turystyki Filipin, w swoim wystąpieniu dla mediów poinformował, że jego kraj przygotowuje się do przyjęcia jeszcze większej liczby zagranicznych gości. Temu celowi służyć ma m.in. unowocześnienie infrastruktury komunikacyjnej, w tym budowa nowego międzynarodowego terminalu lotniska w Manili, który zostanie otwarty w 2018 roku. Także w odległych miejscowościach kraju zostaną wybudowane nowe międzynarodowe porty lotnicze, które umożliwią bezpośrednie połączenia lotnicze ze światem. Miałoby to też niebagatelne znaczenie w odciążeniu zatłoczonej stolicy Filipin Manili, będącej obecnie główną bazą tranzytową w kraju. Zachętą dla odwiedzjących Filipiny ma być organizacja znanych imprez międzynarodowych, takich jak Madrid Fusion w Manili, Routes Asia (Drogi Azji)

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics