Japońska opowieść
KSIĘGARNIA ODKRYWCÓW

Japońska opowieść

Co kryją luksusowe torebki tokijskich księgowych? Dlaczego narodowym trunkiem Japonii stała się kawa i co miały z tym wspólnego ekskluzywne prostytutki? Jak żyją współcześni młodzi Japończycy i dlaczego wybrali inny styl życia niż pokolenie ich rodziców? Zdziwicie się, jak bardzo dzisiejsze Tokio nie przypomina tego z dawnych filmów.

„To miasto nigdy się nie kończy. Każdemu pokazuje inne oblicze , każdego inaczej uwodzi, nigdy jednak nie daje się ani okiełznać, ani do końca zrozumieć. Mnie ujęło tym, co bliskie mojemu pokoleniu – obsesją piękna, celebracją codzienności i tęsknotą za kiczem lat 80., w której w przewrotny sposób realizuje się szukanie pomostu między tradycją a nowoczesnością”, pisze we wstępie do swojej książki Aleksandra Janiec, podróżniczka, badaczka trendów , pasjonatka Japonii.

Autorka pokazuje Japonię, jakiej nie znamy i zdradza DNA tego najbardziej zaskakującego miasta świata. Prowadząc nas przez kolejne dzielnice, opowiada o biznesie, sztuce, kuchni, biotechnologii i przemianie, jaką przeszło Tokio w ostatniej dekadzie. Rozmawia z kreatorami trendów, które niebawem dotrą do Europy, i uczy japońskiego DIY, dzięki któremu możemy czerpać z japońskiej tradycji.

Aby poznać przyszłość, warto spoglądać na Wschód. Ta książka to więcej niż reportaż i więcej niż przewodnik. To zaskakująca opowieść o miejscu, w którym bladoróżowe wiśnie i współcześni samurajowie spotykają się z neonami miasta, najnowszymi technologiami i instagramem.


Tokyo. Lifestyle book. Wydawnictwo Znak

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: