Zwiedzanie Mołdawii ułatwi nowe Centrum Informacji Turystycznej
Aktualnosci Europa Mołdawia

Zwiedzanie Mołdawii ułatwi nowe Centrum Informacji Turystycznej

Zwiedzanie Mołdawii można rozpocząć od wizyty w nowym Centrum Informacji Turystycznej. Minęło już pół roku odkąd uruchomiono je w stolicy Mołdawii, Kiszyniowie. Jest to zarazem pierwsze Centrum Informacji Turystycznej w kraju. Warto odwiedzić je zaraz po przyjeździe. Można tam otrzymać nie tylko aktualne informacje i praktyczne wskazówki, ale także uzyskać pomoc w rezerwacji stolika w restauracji, wizyty w winiarni czy zamówieniu taksówki.    

 Coraz więcej turystów odkrywa mało znaną Mołdawię, dlatego pod koniec ubiegłego roku uruchomiono pierwsze w kraju Centrum Informacji Turystycznej.

Natalia Turcanu, dyrektor zarządzająca Narodowego Związku Turystyki Przyjazdowej Mołdawii (ANTRIM), pod który podlega Centrum, potwierdza, że w ciągu 6 miesięcy obsłużono ponad 4200 turystów. – Trafiają do nas goście z różnych krajów: Polski, Rumunii, Ukrainy, Szwecji, Niemiec, ale też turyści ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Japonii czy Rosji. Mamy przygotowane broszury po angielsku, polsku, rumuńsku, włosku, niemiecku i japońsku – mówi Natalia Turcanu. Centrum działa przy ogromnym wsparciu wolontariuszy, którzy pomagają turystom w najróżniejszych sprawach. Szczególnie jest to ważne o tej porze roku, gdyż w Mołdawii odbywa się wiele lokalnych festiwali, które są dla turystów bardzo interesujące. – Możemy zarezerwować stolik w restauracji, bilet na wybrane wydarzenie, zorganizować transport czy zamówić taksówkę. W Centrum mamy też specjalne gogle, dzięki którym goście mogą zobaczyć w wirtualnej rzeczywistości namiastkę tego, co zastaną na miejscu – dodaje.

Dodatkowo w Centrum odbywają się też wydarzenia dla przedstawicieli branży turystycznej, jak np. spotkania, prezentacje firm członkowskich ANTRIM i szkolenia.

Informacja Turystyczna w centrum stolicy

Centrum Informacji Turystycznej znajduje się w samym sercu Kiszyniowa, przy jednej z głównych ulic miasta, Stefan cel Mare si Sfant Boulevard 93, w budynku ratusza. Od Łuku Triumfalnego przy Parku Katedralnym to raptem kilkuminutowy spacer. W sezonie letnim, od czerwca do września, można zasięgnąć informacji w dni powszednie od godziny 10.00 do 20.00, a w weekendy do 15.00.

Ściągnij apkę

Podczas zwiedzania Mołdawii przydatnym narzędziem będzie aplikacja Moldova Holiday, która znacznie ułatwi zaplanowanie pobytu. Znajdują się w niej mapki, można prowadzić też własny kalendarz podróży. Dodatkowo coraz więcej obiektów kulturalnych w Kiszyniowie ma oznaczenia QR kodów, tak więc dzięki aplikacji można dowiedzieć się więcej o danych miejscach. Aplikacja dostępna jest na system iOS, niebawem również android.

Więcej informacji o Mołdawii wraz z kalendarzem wydarzeń znajduje się na stronie www.moldova.travel/pl/calendar. Zapraszamy również śledzić ciekawostki na fanpejdżach www.facebook.com/discovertheroutesoflife/ i www.facebook.com/MoldovaHoliday/. (TC)

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics