Wakacje 2020, dokąd nie pojedziemy
Aktualnosci podróże

Wakacje 2020, dokąd nie pojedziemy

Wakacje 2020, Wiceminister Rozwoju wymienił kraje, do których będzie można pojechać. Niestety możliwości wyjazdów wakacyjnych są w tym roku bardzo ograniczone. Nie jest wiadome czy w ogóle zagraniczne wycieczki będą w tym roku możliwe. Wiceminister rozwoju, Andrzej Gut-Mostowy, wymienił tzw.  bezpieczne kierunki.

Zagraniczne wycieczki oraz kolonie i obozy dla dzieci nadal stoją pod znakiem zapytania. Wiceminister rozwoju, specjalizujący się w branży turystycznej jest zdania, że planując najbliższe wakacje, powinniśmy obserwować liczbę zachorowań na koronawirusa w danym kraju. Z powodu obostrzeń liczba możliwych kierunków wakacyjnych może być w tym sezonie znacznie ograniczona.

Tylko do państw Grupy Wyszehradzkiej, czyli na Węgry, Słowację i do Czech. Zachorowalność w tych państwach, podobnie jak w Polsce, jest niska, więc ryzyko zachorowania nie jest tam dziś tak duże jak na zachodzie Europy czy w Stanach Zjednoczonych” – powiedział Andrzej Gut-Mostowy w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

Wiceminister rozwoju poruszył również kwestię kolonii i obozów dla dzieci. Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski twierdził jeszcze niedawno, że ich realizacja może być w tym roku niemożliwa. Andrzej Gut-Mostowy uważa zaś, że przy zachowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego, ta forma wakacyjnego odpoczynku może być możliwa do zorganizowania.

Bony turystyczne 1000+

W ramach wsparcia dla krajowej branży turystycznej minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiedziała wprowadzenie bonów turystycznych 1000+. Będą mogli z nich skorzystać pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę i niezarabiający więcej niż przeciętne wynagrodzenie (5200 zł brutto w 2020 r.)

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: