Wizz Air świętuje 14. rocznicę działalności na Lotnisku Chopina
Transport

Wizz Air świętuje 14. rocznicę działalności na Lotnisku Chopina

Wizz Air jest jedną z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie i właśnie świętuje 14. rocznicę swojej działalności na Lotnisku Chopina w Warszawie. Po Katowicach, Warszawa była kolenym miastem w Polsce, w którym powstała baza WIZZ, w sierpniu 2006 roku. Obecnie Wizz Air posiada w stolicy 8 nowoczesnych samolotów i zatrudnia ponad 300 osób.

Pierwszy lot Wizz Air z Warszawy odbył się w sierpniu 2004 roku, do Londynu Luton. Od tego czasu ponad 18 milionów pasażerów skorzystało z niskokosztowej oferty WIZZ w warszawskiej siatce połączeń. Z ostatnio ogłoszonymi lotami do Wiednia i Marrakeszu, Wizz Air oferuje 49 tras do 27 krajów z Warszawy dysponując ponad 3,1 mln miejsc w sprzedaży w 2018 roku.

W pierwszej połowie tego roku Wizz Air przewiózł 1,33 mln pasażerów na trasach na Lotnisku Chopina w Warszawie, co stanowi wzrost o 26% w stosunku do poprzedniego roku. Linia angażuje się w rozbudowę bazy w Warszawie umieszczając w czerwcu 2018 roku 8. samolot, co stanowi inwestycję w wysokości 800 mln $*, a także tworząc nowe miejsca pracy w firmie. Obecność WIZZ w Polsce wpływa również na rozwój zatrudnienia w sektorze lotniczym i turystycznym wspierając jednocześnie ponad 1800 miejsc pracy** w branżach pośrednio związanych z działalnością linii w regionie.

Poza Warszawą, Wizz Air oferuje loty z 7 lotnisk w Polsce: z Poznania, Katowic, Gdańska, Wrocławia, Lublina, Szczecina oraz portu Olsztyn-Mazury, posiadając 25 samolotów w kraju i zatrudniając ponad 1000 załogi, która dba o najwyzszy poziom obsługi podczas lotów WIZZ.

Andras Rado, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air, powiedział:

“Warszawa była jednym z pierwszych miast, w których linia Wizz Air rozpoczęła działalność wprowadzając ofertę niskokosztowych lotów w 2004 roku, a po dwóch latach – otwierając bazę na Lotnisku Chopina i umieszczając w niej samolot typu Airbus A320. Od tego czasu linia dynamicznie rozwija się dysponując ponad 3 mln miejsc rocznie, co sprawia, że podróże lotnicze stają się łatwiej dostępne dla coraz większej liczby osób. Wizz Air z niesłabnącym zaangażowaniem działa w Warszawie i w całej Polsce oferując niskie ceny biletów w połączeniu z doskonałą obsługą. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty z 8 lotnisk w Polsce na 161 trasach do 31 krajów.”


O Wizz Air

Wizz Air jest największą̨ niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej, której flota składa się̨ ze 104 samolotów typu Airbus A320 i A321 latających z 25 baz na ponad 600 trasach łączących 141 lokalizacji w 44 krajach. Wizz Air zatrudnia zespół ponad 4000 ekspertów, którzy dbają̨ o wysoką jakość usług i niski koszt biletów, co uczyniło Wizz Air najpopularniejszą linią lotniczą, wybraną przez 30 mln pasażerów w ciągu 12 miesięcy. Wizz Air jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie jako WIZZ oraz zrzeszoną w FTSE 250 i FTSE All-Share Indices. Wizz Air należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Lotniczych (IATA) i posiada certyfikat IOSA będący

(TC)

źródło: materiały prasowe

zdjęcie: Lotnisko Chopina

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics