LIFESTYLE

„Zaćma” – film Ryszarda Bugajskiego – w kinach od 25 listopada 2016 roku.

„Zaćma” Ryszarda Bugajskiego z nową datą premiery. Film z wielkimi rolami Marii Mamony i Janusza Gajosa w kinach od25 listopada 2016 roku.

„Bugajski w najwyższej formie. Niesamowita gra aktorska, doskonała produkcja.” – Variety
„Elektryzująca kreacja aktorska.” – Hollywood Reporter
„Bugajski dostarcza swojemu krajowi metaforycznego katharsis.” The Film Stage
„Wielki film Ryszarda Bugajskiego.” – Barbara Hollender, Rzeczpospolita
„’Zaćma’ to kino mocne, ważne i odważne” – ks. Andrzej Luter, czasopismo WIĘŹ.
„Przeczuwam, że już za chwilę, kiedy padać będzie nazwisko tego reżysera, jednym tchem obok ‘Przesłuchania’ wymieniana będzie ‘Zaćma’ – Katarzyna Jabłońska, czasopismo WIĘŹ.

„Zaćma” – najnowsze dzieło twórcy wielokrotnie nagradzanych produkcji: „Przesłuchanie” i „Układ zamknięty” opowiada o prawdziwej postaci pułkownik Julii Brystygierowej, znanej jako „Krwawa Luna”. W sadystyczną funkcjonariuszkę UB, jedną z najbardziej niesławnych postaci powojennej Polski, wcieliła się Maria Mamona („Układ zamknięty”). Obok niej w filmie zobaczymy m.in. Janusza Gajosa – zdobywcę nagrody dla Najlepszego Aktora na 40. edycji Festiwalu Filmowego w Gdyni, Małgorzatę Zajączkowską, Marka Kalitę, Bartosza Porczyka, Sławomira Orzechowskiego i Kazimierza Kaczora. Nominowana do gdyńskich Złotych Lwów „Zaćma” wejdzie do kin 25 listopada 2016 roku.

Druga połowa lat. 50. Julia Brystygierowa, zwana „Krwawą Luną”, to eks-funkcjonariuszka Ministerstwa Bezpieczeństwa. Tam, jako szefowa owianego złą sławą Departamentu V, osobiście i z sadystyczną zawziętością katowała więźniów politycznych. Słynęła z donosów do NKWD, nie oszczędzając swoich partyjnych towarzyszy. Teraz, szukając porady duchowej, ubiega się o prywatną audiencję u prymasa Stefana Wyszyńskiego (Marek Kalita). Zanim jednak dojdzie do spotkania z głową Kościoła, Brystygierowa będzie musiała przekonać do swoich racji oślepionego księdza (Janusz Gajos) i cierpiącą na kryzys wiary zakonnicę (Małgorzata Zajączkowska).

„Zaćma” – oficjalny zwiastun filmu:

Źródło: Kino Świat

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics