Hamad wybrane drugim najlepszym międzynarodowym lotniskiem na świecie
Aktualnosci Transport

Hamad wybrane drugim najlepszym międzynarodowym lotniskiem na świecie

Lotnisko międzynarodowe Hamad (HIA) zajęło drugie miejsce w rankingu World’s Best Awards 2017 survey. W konkursie wyróżniane są największe porty lotnicze, wyspy, miasta, hotele i linie wycieczkowe. Swoje głosy oddało już  4,8 miliona podróżnych a sam konkurs odbywa się rokrocznie już od 22 lat. HIA uplasowało się tuż za zwycięzcą rankingu – Changi Airport w Singapurze.

Wraz ze startem w rankingu, HIA stało się liderem w globalnym wyścigu najlepszych międzynarodowych lotnisk, pośród innych jak Incheon w Korei Południowej, Hong Kong International, Zurich Airport Switzerland i Haneda, Tokyo International Airport.

Konkurencyjne porty lotnicze zostały uporządkowane według łatwości dostępu do nich, bezpieczeństwa, różnorodności opcji gastronomicznych, zakupów oraz architektury. HIA zajęła bardzo wysokie miejsce na wszystkich kryteriach i zdobyła drugie miejsce ze względu na unikalne Centrum Zdrowia i Fitness Vitality, a także światową sztukę rzeźbiarską, która została zorganizowana we współpracy z Muzeum Kataru.

Komentując ranking, Engr. Badr Mohammed Al Meer, Dyrektor ds. Operacyjnych Międzynarodowego Portu Lotniczego Hamad, stwierdził: „HIA to młody i ambitny port lotniczy. Jesteśmy niezmiernie dumni z tego, co osiągnęliśmy w krótkim czasie z dedykowanym zespołem i wsparciem partnerów. Doceniamy zaufanie naszych pasażerów i uznanie naszego nieustającego wysiłku, aby zapewnić im najlepsze doświadczenia w podróży i nasze starania, aby pozostać wśród wiodących lotnisk na świecie. Głosy, które otrzymaliśmy od czytelników Travel + Leisure są dowodem zaangażowania firmy HIA w świadczenie usług pięciogwiazdkowych „.

Lotnisko HIA inwestuje w nowe technologie w celu realizacji wizji Smart Airport. W niedalekiej przyszłości, HIA rozpocznie próby mające na celu ocenę skuteczności robotów, które będą wykorzystywane dla ułatwienia obsługi pasażerów; technologię „block-chain” umożliwiająca szybkie i bezpieczne udostępnianie danych między zainteresowanymi stronami oraz potencjalne wykorzystanie wzbogaconej i wirtualnej rzeczywistości dla koncepcji operacyjnych.

Kultura i sztuka traktowane są na lotnisku priorytetowo będąc jedną z atrakcji najbardziej docenianych przez pasażerów. Wykazały to recenzje czytelników Travel + Leisure World’s Best Awards 2017. Na lotnisku prezentone się prace międzynarodowych artystów, takich jak Dia Azzawi, Ahmed al-Bahrani, Keith Haring, Damien Hirst, Tom Otterness, Anselm Reyle i Bill Viola. HIA, we współpracy z muzeami w Katarze, planuje w najbliższych miesiącach przedstawić kolejne dzieła sztuki.

HIA ma ambicje zapewnienia pasażerom bezproblemowej podróży z pięcioma gwiazdkami. Dzięki najnowocześniejszej technologii, silnemu programowi kulturalnemu w połączeniu z najlepszą gościnnością i ofertą detaliczną, HIA staje się innowacyjnym i imponującym doświadczeniem wizualnym i zmysłowym, a pozycjonowanie lotniska jako miejsca docelowego „na własną rękę”.

HIA został niedawno sklasyfikowany jako pięciogwiazdkowy port lotniczy przez Skytrax, dzięki czemu jest jednym z pięciu innych lotnisk na świecie, które osiągnęły ten prestiżowy status. Wcześniej w 2017r. lotnisko zająło szóste miejsce w rankingu Skytrax World Airport Awards, podwyższając swoją pozycję o cztery miejsca do góry w stosunku do 2016 r. HIA zdobyła również trzy lata z rzędu tytuł „Best Airport in the Middle East” Best Staff Service na Bliskim Wschodzie „przez dwa lata z rzędu. (TC)

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics