Park Narodowy Kitulo w Tanzanii
Afryka Miejsca Środowisko Tanzania

Park Narodowy Kitulo w Tanzanii

Miejscowi nazywają płaskowyż Kitulo Bustani ya Mungu – Ogrodem Boga – podczas gdy botanicy nazwali go Serengeti Kwiatów. To „jednen z największych spektakli kwiatowych na świecie”. Kitulo jest rzeczywiście rzadkim cudem botanicznym, domem dla 350 gatunków roślin naczyniowych, w tym 45 odmian storczyków lądowych, które podczas głównej pory deszczowej, od końca listopada do kwietnia, przemieniają się w rozbrykany pokaz dzikich kwiatów o zapierającej dech w piersiach skali i różnorodności.


Kitulo National Park

Usytuowane na wysokości około 2600 metrów (8500 stóp) między surowymi szczytami gór Kipengere, Poroto i Livingstone, dobrze nawodnione gleby wulkaniczne Kitulo wspierają największe i najważniejsze skupisko górskich łąk w Tanzanii. Park Narodowy Kitulo Plateau jest najnowszą atrakcją turystyczną Tanzanii, ponieważ jego unikalne gatunki kwiatów pozostały dzikie, a ptaki śpiewają i migrują do lasów górskich. Bustaniya Mungu (Ogród Boży) to nazwa nadana przez odwiedzających ten nowy park, jedyny w swoim rodzaju w Afryce, gdzie dominują dzikie kwiaty, ptaki i harmonijnie jedzące trawę ssaki.


Denham’s Bustard

Płaskowyż Kitulo wznosi się między surowymi szczytami gór Kipengere, Livingstone i Poroto na południowych wyżynach Tanzanii. Jest to miejsce jednego z najwspanialszych spektakli florystycznych na świecie. Park, w którym można wędrować, jest pokryty dzikimi kwiatami przez sześć miesięcy w roku, od listopada do kwietnia. Istnieje tu 350 gatunków dzikich kwiatów, w tym lilie i pola stokrotek. Ten naturalny ogród botaniczny, choć zamieszkały przez nieliczną zwierzynę łowną, jest bardzo kuszący dla obserwatorów ptaków, których ekscytują obserwacje rzadkiego Denham dropia, zagrożonej jaskółki niebieska, cisticola Njombe i ziarnojad Kipengere.


Wild Orchids in the Kitulo
Wild Orchids in the Kitulo

Endemiczne gatunki motyli, kameleonów, jaszczurek i żab dodatkowo urozmaicają biologiczne bogactwo Ogrodu Boga. Unikalny i jedyny w swoim rodzaju park w Afryce będący domem dla naturalnych storczyków i ptaków, dopiero w zeszłym roku został otwarty dla turystów.

zdjęcia: arch redakcji, zdjęcie tyt: Kitulo Plateau as Bustani ya Mungu

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics