Tanzania mało znana
Afryka Aktualnosci Tanzania

Tanzania mało znana

Po udanej produkcji dokumentalnego filmu turystycznego „Royal Tour”, prezydent Tanzanii Samia Suluhu Hassan planuje teraz drugą część, która będzie będzie miała tytuł „Ukryta Tanzania”. Film ukaże atrakcje turystyczne znajdujące się na południowej wyżynie Tanzanii, znanej z dzikiej natury, dziedzictwa kulturowego, pięknych plaż nad morzem, jezior, unikalnych cech geograficznych, naturalnych krajobrazów i zabytków dziedzictwa historycznego. Prezydent Tanzanii powiedział w ostatnim tygodniu, że druga część filmu dokumentalnego Royal Tour będzie promować turystykę przyrodniczą w południowej Tanzanii, w tym Park Narodowy Kitulo, który porastają unikalne, naturalne kwiaty.

Film dokumentalny Royal Tour jest częścią kampanii promującej Tanzanię jako preferowaną destynację turystyczną, uruchomioną przez prezydenta Tanzanii po raz pierwszy w historii tego kraju.

Park Kitulo, jest niezwykłym atrakcyjnym miejscem dla obserwatorów ptaków, w tym zamieszkującą w nim jedyną w kraju populację Denham drop. Park najbardziej znany jest ze zróżnicowanej gamy atrakcyjnych kwiatów i kilku gatunków ptaków wędrownych, które gromadzą się w nim co roku. Jest to pierwszy park dzikiej przyrody w Afryce, który powstał przede wszystkim ze względu na bogatą florę. W parku odbywa się jeden z największych florystycznych spektakli świata z 350 gatunkami roślin naczyniowych, w tym 45 odmianami storczyka lądowego.

Producenci dokumentu opracowali już strategię, a następnie wymyślili tytuł filmu, który brzmi „Ukryta Tanzania” – wyjaśnił prezydent. Oficjalna kampania turystyczna Tanzanii, Royal Tour, została zaprezentowana przez Petera Greenberga, z udziałem prezydenta Samii jako specjalnego przewodnika promującego turystykę i prezentującego perspektywy inwestycyjne w Tanzanii.

Film dokumentalny Royal Tour pomógł otworzyć Tanzanię i przyciągnął więcej odwiedzających z różnych stron świata, powiedział minister zasobów naturalnych i turystyki Tanzanii, dr Pindi Chana.

Południowy Obwód Turystyczny przyciągnął wielu turystów, głównie odwiedzających Park Narodowy Ruaha, który w tym roku wzrósł z 9,000 do 13,000 powiedział Minister Turystyki.

źródło: mat. prasowe, fot. arch. redakcji

Czytaj także:

Park Narodowy Kitulo w Tanzanii

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics