SZLAK VIA ADRIATICA W CHORWACJI
Chorwacja Europa

SZLAK VIA ADRIATICA W CHORWACJI

Via Adriatica to trasa o długości 1100 kilometrów, wiodąca przez górską część wybrzeża Adriatyku. Wyruszając z przylądka Rt Kamenjak koło Puli na północnym zachodzie i docierając do przylądka Rt Oštro koło miejscowości Prevlaka na południowym wschodzie, odkryć można piękno i naturę tego regionu.

To niezwykłe wyzwanie obejmuje majestatyczne góry, szereg rzek, kilka parków narodowych
i krajobrazowych oraz wiele innych obszarów chronionych. Podczas wędrówki można zanurzyć się w różnorodności krajobrazów i kultur.

©CNTB/Ivo Biočina – Park Narodowy Paklenica

Bliżej natury

Szlak Via Adriatica został zaprojektowany tak, abyśmy mogli cieszyć się samotnością i dzikością natury, omijając zaludnione obszary. To idealna okazja, aby oderwać się od zgiełku codziennego życia i zanurzyć w przyrodzie. Wędrówka przez górskie ścieżki, przemierzanie malowniczych dolin
oraz podziwianie widoków zapierających dech w piersiach.

Podczas przygody na Via Adriatica odwiedzić można wiele niezwykłych miejsc. Przejście przez Park Narodowy Risnjak z jego dziką florą i fauną, czy Park Narodowy Welebitu Północnego, w którym można podziwiać majestatyczne szczyty gór, to tylko niektóre z nich. Nie można też zapomnieć
o Parku Narodowym Paklenica, znanym ze swoich wąwozów, jaskiń i niesamowitych szlaków wspinaczkowych.

©CNTB/Ivan Šardi – Park Narodowy Welebitu Północnego

Malownicze miasteczka na szlaku

Wędrując Via Adriatica, nie tylko odkryjemy piękno przyrody, ale także spotkamy serdecznych mieszkańców Chorwacji. To wyjątkowa okazja, aby zanurzyć się w lokalnej kulturze, delektować się tradycyjnymi potrawami i doświadczyć gościnności ludzi, którzy zamieszkują te okolice.

Chorwacja, będąca skrzyżowaniem wielu wpływów, oferuje nam niezwykłe zabytki
i historię. Podczas naszej podróży na Via Adriatica odwiedzimy malownicze miasteczka, które są żywym dowodem na bogatą kulturę tego kraju. W trakcie wyprawy można zatrzymać się
w urokliwych miejscowościach takich jak Pula, Split czy Dubrownik, gdzie będziemy mieli okazję zanurzyć się w atmosferze lokalnego życia i odkryć ich piękno.

Fot. arch. redakcji, pochodzący z I wieku amfiteatr w Puli

Podróż na Via Adriatica to nie tylko wędrówka przez malownicze tereny, ale także okazja do poznania siebie. Wyciszenie, kontakt z naturą i długie godziny spędzone na szlaku pozwolą nam odkryć nasze granice i pokonać wyzwania. To będzie podróż, która na zawsze pozostanie w pamięci.

źródło: Chorwacka Wspólnota Turystyczna/Aviareps Poland

 

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics