Aktualnosci Bliski Wschód Dubaj sport

Wystartowała 5. edycja Dubai Fitness Challenge

Ruszyła 5. edycja Dubai Fitness Challenge. Szejk emiratu zaprasza wszystkich uczestników do podjęcia aktywności fizycznej

  • Przez 30 dni ponad milion osób weźmie udział w codziennych ćwiczeniach fizycznych.

  • Od 29 października do 27 listopada w Dubaju będzie można wziąć udział w bezpłatnych zajęciach fitness i różnorodnych wydarzeniach sportowych, w tym Dubai Run & Dubai Ride.


Szejk Dubaju Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum zaprasza wszystkich, bez względu na wiek i poziom kondycji do udziału w 5. edycji Dubai Fitness Challenge (DFC), aby po raz kolejny emirat mógł zostać najbardziej „aktywnym” miastem na świecie.

Tegoroczna edycja Dubai Fitness Challenge rozpoczęła się 29 października i potrwa do 27 listopada. Tysiące darmowych wydarzeń fitness organizowanych w całym mieście mają zachęcać uczestników do podejmowania w ciągu kolejnych 30 dni codziennych 30-minutowych treningów. Ponadto DFC 2021 odbywa się w czasie, w którym Dubaj jest gospodarzem Expo 2020 oraz innych ważnych międzynarodowych wystaw i konferencji, przyciągających gości z całego świata, co z pewnością pozytywnie wpłynie na frekwencję na wydarzeniach sportowych.

W tym roku kalendarz wydarzeń DFC jest jeszcze bardziej zróżnicowany niż podczas poprzednich edycji, a nacisk położony jest na aktywności fizyczne podejmowane na świeżym powietrzu. Każdy, niezależnie od wieku i umiejętności, będzie mógł korzystać z Miasteczek Fitness (Fitness Village) zlokalizowanych na Kite Beach, na terenie Expo 2020 Dubai i w Mushrif Park oraz 14 Centrów Fitness (Fitness Hubs) zorganizowanych w biznesowych i mieszkalnych dzielnicach Dubaju, a także wziąć udział w głównych wydarzeniach sportowych i w ponad 5000 bezpłatnych zajęć fitness. W piątek 5 listopada na Sheikh Zayed Road powrócił Dubai Ride, a 26 listopada odbędzie się – Dubai Run. W obu wydarzeniach mogą wziąć udział zarówno profesjonalni biegacze i rowerzyści, jak i amatorzy oraz rodziny z dziećmi.

Po raz pierwszy w czasie tegorocznej edycji DFC pojawi się Dubai Padel Cup. Program turnieju został ułożony tak, aby każdy mógł spróbować swoich sił w tym sporcie. Na przyszłych graczy czekają bezpłatne sesje trenerskie, spotkania dla początkujących, amatorskie zawody ligowe, a także turniej dla profesjonalistów. Bezpłatny kort do gry w padla jest dostępny w Kite Beach Fitness Village.

Aby wziąć udział w DFC wystarczy zarejestrować się na stronie www.dubaifitnesschallenge.com. Na osoby niezdecydowane czeka specjalna sekcja „Find Your 30”, przedstawiająca m.in. programy treningowe, vlogi o zdrowiu i kondycji, przepisy kulinarne, podcasty czy artykuły o utrzymywaniu formy.

Dubai Fitness Challenge to wydarzenie skierowane dla wszystkich osób, które chcą podjąć sportowe wyzwanie. Aby zapewnić uczestnikom najwyższy poziom bezpieczeństwa, wszystkie zajęcia będą organizowane zgodne z przepisami COVID-19 i zasadą zachowywania dystansu społecznego. Władze Dubaju zachęcają gości i mieszkańców do przestrzegania wytycznych sanitarnych, w tym noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych.

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics