Rada POT wybrała nowego prezesa
Aktualnosci Ludzie Polska

Rada POT wybrała nowego prezesa

Marek Olszewski już oficjalnie nowym prezesem POT. Obradująca w piątek Rada Polskiej Organizacji Turystycznej spotkała się z rekomendowanym przez ministra Witolda Bańkę na prezesa POT, Markiem Olszewskim. Rada pozytywnie zaopiniowała go na prezesa. Głosowało 10 osób, 9 – na tak, 1 – na nie.

Po zwolnieniu w listopadzie ubiegłego roku Wojciecha Fedyka ze stanowiska prezesa POT, organizacja nie miała prezesa. Obowiązki te pełnił wiceprezes Bartłomiej Walas. Minister Sportu i Turystyki dwukrotnie ogłaszał konkurs na prezesa POT. Pierwszy wygrał Rafał Gucia, ale po kilku dniach zrezygnował “z powodów rodzinnych” (czytaj TUTAJ).
Po drugim konkursie, z dwóch zarekomendowanych osób, minister wybrał Marka Olszewskiego i wystąpił do Rady POT o zaopiniowanie tej kandydatury.
Marek Olszewski to menedżer z 30-letnim doświadczeniem w branży hotelarsko-turystycznej. Karierę zawodową budował zarządzając licznymi podmiotami sektora turystyki uzdrowiskowo-wypoczynkowej. Dotychczas pełnił funkcję dyrektora w kompleksie SANDRA SPA z siedzibą w Pogorzelicy. Wcześniej był m.in. dyrektorem Centrum Medyczno-Uzdrowiskowego Etna w Kołobrzegu oraz prezesem Uzdrowiska Kołobrzeg S.A. W przeszłości szef uzdrowiska w Świeradowie Zdroju oraz dyrektor Przedsiębiorstwa Państwowego – „Uzdrowisko Kamień Pomorski”. Prowadził też własną działalność związaną z rynkiem usług turystycznych oraz pracował w biurze podróży „Sports-Tourist”.
Marek Olszewski jest magistrem ekonomii. Ukończył Wydział Ekonomiki Produkcji Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ma na koncie liczne szkolenia, kursy, sesje strategiczne z zakresu zarządzania uzdrowiskami i hotelami. Posiada uprawnienia pilota wycieczek. Był również p.o. burmistrza Trzebiatowa oraz dwukrotnie kandydatem PIS na burmistrza Kamienia Pomorskiego.

autor: Adam Gąsior, WaszaTurystyka.pl

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics