Zaproszenie do Bratysławy – nowy rozkład lotów Wizz Air
Aktualnosci Czechy Transport

Zaproszenie do Bratysławy – nowy rozkład lotów Wizz Air

Od 11 października 2017 roku linie lotnicze WIZZ AIR zmieniły rozkład połączeń lotniczych z Warszawy (Lotnisko Chopina) do Bratysławy. Rejsy ze stolicy Polski do stolicy Słowacji są obecnie realizowane 3  razy w tygodniu (środa, piątek i niedziela). Połączenia odbywają się samolotami Airbus A320, które mogą na pokład zabrać około 180 pasażerów.

Przewoźnik prezentuje nowy rozkład rejsów Warszawa – Bratysława – Warszawa ważny od 11.10.2017:

DNI LOTÓW OD 11.10.2017

Z / DO

GODZINA WYLOTU

GODZINA PRZYLOTU

Środa,  piątek, niedziela

WARSZAWA /Okęcie –BRATYSŁAWA

14:55

16:05

Środa, piątek, niedziela  

BRATYSŁAWA  WARSZAWA/Okęcie 

16:35

17:45

Jednocześnie WIZZ AIR informuje, że w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku będę dodatkowe loty w poniedziałki ( 18.12.2017, 25.12.2017, 02.01.2018)

Ceny biletów w jedną stronę rozpoczynają się od 39 PLN.

Bilety na wszystkie nowe połączenia są dostępne na stronie www.wizzair.pl i u agentów sprzedaży.

Co ciekawego można zobaczyć w Bratysławie i regionie w listopadzie i grudniu:

DNI OTWARTYCH PIWNIC  18. edycja najbardziej popularnej imprezy na Małokarpackim Szlaku Winnymodbędzie się w dniach 17-18.11.2017. Wspólnie z właścicielami winnic przygotowaliśmy ponad 150 starych, urokliwych piwnic, w których będziecie Państwo mogli delektować się  smakiem szlachetnych, regionalnych win.Imprezie towarzyszyć będzie bogaty program kulturalny i gastronomiczny. Degustowane będą także młode wina rocznika 2017. Bilety wstępu w cenie 50 Eur (w tym 25 € talon na zakup wina) można rezerwować pod adresem: Małokarpacki Ośrodek Oświatowy Horná 20, Modra, tel.: 00421/33/643 34 89, E-mail: mvc@mvc.skwww.mvc.sk

Bilet upoważnia Państwa do odwiedzenia wszystkich winnych piwnic oraz degustacji regionalnych win. Przy zakupie biletu otrzymujecie kieliszek degustacyjny, winny paszport, mapę z wykazem wszystkich „Otwartych winnych piwnic” oraz inne niespodzianki. Sądzimy, że będą to niepowtarzalne i miłe przeżycia we wspaniałej winiarskiej atmosferze.

 JARMARK BOŻONARODZENIOWY W BRATYSŁAWIE – już po raz 24. odbywać się będzie na placach: Głównym, Franciszkańskim, Prymasowskim, Hviezdoslava, Stefanika oraz na dziedzińcu Starego Ratusza.
Uroczyste otwarcie jarmarku zaplanowane jest na piątek 24 listopada 2017 r. o godz. 16.00 zapaleniem choinki na Placu Głównym. Jednocześnie z zapaleniem choinki rozświetlona zostanie dekoracja świąteczna na bratysławskiej Starówce, która uatrakcyjni atmosferę Kiermaszu Bożonarodzeniowego. W ponad 140 specjalnie udekorowanych stoiskach prezentowane będą typowe regionalne potrawy i napoje oraz upominki. Podawane będą loksze (pieczone placki z ciasta ziemniaczanego) nadziewane gęsią wątróbką lub kapustą, pieczone kiełbaski i gęsi, kapuśniak, pagacze – ciastka skwarkowe, placki ziemniaczane, langosze, chleb ze smalcem i cebulą, potrawy mięsne i rybne z grilla oraz typowe napoje: grzane wino, pitny miód (medovina), grog i poncz. Nie zabraknie również słodkich wypieków: strudle /jabłkowe, makowe, orzechowe, serowe/, trdelniki (słodkie ciasto drożdżowe z dziurą w środku), pierniki miodowe oraz oblatki. Zakazany będzie sprzedaż mocnych alkoholi i piwa. Oprócz jedzenia na Kiermaszu Bożonarodzeniowym kupić będzie można upominki i drobiazgi związane ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia – wyroby ze skóry, szkła, ceramiki, wikliny, drewna, liści kukurydzy, pszczelego wosku itd. Kiermasz czynny będzie codziennie w godz. 10.00 – 22.00 i potrwają do 23 grudnia 2017 r.
Jednocześnie z otwarciem Jarmarku Bożonarodzeniowego w Bratysławie rozpoczyna się festiwal Słowackie Święta Bożego Narodzenia w Bratysławie. Impreza odbywa się na Rynku Głównym a podczas niej wystąpią zespoły i artyści z Zachodniej, Środkowej oraz Wschodniej Słowacji. Dodatkową atrakcją Jarmarku Bożonarodzeniowego w Bratysławie będą dwa otwarte lodowiska na Placu Hviezdoslava oraz na Placu Prymasowskim. Wstęp na lodowiska będzie bezpłatny. Na miejscu będzie można wypożyczyć łyżwy. Lodowisko czynne będzie aż 3 miesiące.

Więcej informacji o Bratysławie i regionie można znaleźć na na www.visit.bratislava.sk oraz www.gob.sk (TC)

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics