Pekin w Blue City
Aktualnosci Azja Chiny

Pekin w Blue City

Pekin – egzotyczny i tajemniczy, przy bliskim poznaniu okazuje się nie tak znowu odległy i niedostępny. To nowoczesne i ze wszech miar współczesne miasto może być zaskoczeniem. Zakazane Miasto i Letni Pałac przeniosą Państwa w realia historii Chin w czasie największej świetności i najboleśniejszego upadku. Na placu Tiananmen wciąż unosi się duch reżimu, a położony nieopodal Wielki Mur Chiński przypomina o wielowiekowej tradycji, którą Chińczycy tak bardzo cenią. Spacery po centrum i wizyty w centrach handlowych dopełnią obrazu współczesnej stolicy Państwa Środka.

Jaki naprawdę jest Pekin? dowiecie się już 26 sierpnia w warszawskiej Galerii Blue City, gdzie  odbędzie się wydarzenie, którego organizatorem jest Miejskie Biuro Kultury i Turystyki w Pekinie.

W programie wydarzenia znajduje się wiele atrakcji, a wśród nich m.in. pokazy tradycyjnych chińskich tańców i Kung Fu oraz warsztaty przygotowywania bogatych w symbolikę masek operowych. Ciekawi tradycyjnych chińskich strojów, będą mogli je obejrzeć, przymierzyć
i dowiedzieć się czym ubrania te się charakteryzują. Podczas eventu odbędzie się również pokaz ceremonii parzenia herbaty.

Historia Pekinu sięga 3 000 lat! Czym mogą się poszczycić wynalazcy kompasu, papieru i porcelany? Dlaczego warto zwiedzić Pekin? Trudno zliczyć atrakcje tego miasta. Pekin pełni funkcję stolicy i centrum politycznego Chin, ale jest również miejscem, gdzie nowoczesność przeplata się ze starą chińską tradycją. Podobnie będzie podczas wydarzenia „Czarujący Pekin”, którego uczestnicy będą mieli okazję poznać tradycyjną i współczesną kulturę Chin.

Nowoczesną atrakcją „Pekinu” będzie „Beijing Virtual Reality Experience”, czyli wirtualne zwiedzanie Pekinu oraz wystawa fotografii o mieście, jego historii i współczesności.

Wydarzenie „Czarujący Pekin” rozpoczyna się o godzinie 14:00.

(TC)

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: