Ameryka Dominikana

Punta Cana na Dominikanie – serce Karaibów

Punta Cana zlokalizowana jest we wschodniej części Dominikany na Wybrzeżu Kokosowym. Zachwyca dziką przyrodą, niesamowitą rafą koralową oraz niekończącą się plażą, otoczoną lazurowymi wodami Oceanu Atlantyckiego i Morza Karaibskiego, jak również gajami palmowymi.

Jednak błogie plażowanie to zdecydowanie niejedyna atrakcja, która czeka na miejscu. Warto odwiedzić np. Hoyo Azul, przepiękną grotę z 75 metrowym klifem. Ci, którzy chcieliby poczuć się jak Indiana Jones w karaibskiej dżungli, powinni udać się też do Parku i Rezerwatu Indigenous Eyes, gdzie pośród lasu tropikalnego można odkrywać słodkowodne laguny, które zachęcają do relaksacyjnej kąpieli.

Odwiedzając Punta Cana można zanurzyć się wręcz w kulturze Dominikany i poznać wyjątkową historię tego obszaru. Jedną z polecanych atrakcji jest wycieczka prowadząca przez tereny wiejskie, podczas której zwiedzić można starą plantację trzciny cukrowej, posmakować lokalnych produktów i poznać sekrety powstawania kakao, tytoniu czy kawy. To doskonała okazja, by spróbować sił w zwijaniu własnego cygara w Rancho Real, tworzeniu czekolady prosto z ziaren w Muzeum Czekolady, czy też poznać recepturę lokalnego rumu, wytwarzanego według najstarszych tradycji, których historia sięga ponad 500 lat!

Jak widać, jesień to zdecydowanie nie czas na “wegetację” i tęskne oczekiwanie na powrót cieplejszych dni. Planując taką podróż z kilkutygodniowym wyprzedzeniem mamy szansę na skorzystanie z okazyjnych ofert i dostosowanie przebiegu podróży do własnych oczekiwań.

dowiedz się więcej ⇒⇒⇒

KARAIBY MAJĄ NOWĄ METROPOLIĘ GASTRONOMII – REPUBLIKĘ DOMINIKAŃSKĄ

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics