Aktualnosci Aragonia Europa Hiszpania

Aragonia, nieznany klejnot Hiszpanii

Aragonia to wspólnota autonomiczna położona w północno-wschodniej Hiszpanii, o bogatej historii, malowniczych górzystych krajobrazach, uroczych miasteczkach i z szeroką ofertą turystyczną. Położona w połowie drogi między Madrytem a Barceloną ma regularne połączenia lotnicze z Saragossy z głównymi europejskimi lotniskami, takimi jak Londyn, Mediolan, Bruksela czy Paryż, a także połączenia lądowe poprzez autostrady i  drogi ekspresowe oraz  sieć pociągów , w tym  kolei dużych prędkości.  Wszystko to oraz wysiłek rządu Aragonii w promowaniu regionu w najchętniej odwiedzanych przez turystów miastach Hiszpanii, sprawiają, że liczba turystów zarówno indywidualnych,  jak i grup zorganizowanych  sukcesywnie wzrasta.

Główne  atrakcje Aragonii to przyroda i duże zróżnicowanie krajobrazów (Pireneje na północy, Park Narodowy Ordesa y Monte Perdido, pustynia Monegros oraz winnice Somontano),  miasta historyczne ( jak Saragossa, Teruel i Huesca o bogatym dziedzictwie kulturowym, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO), urozmaicona i smaczna kuchnia,  możliwość uprawiania sportów ekstremalnych (jak rafting i paralotniarstwo), a także winnice, w których można skosztować wybornych win.
Te wszystkie aspekty sprawiają, że Aragonia jest bardzo atrakcyjną destynacją dla polskiego rynku. Według Radcy ds. Turystyki Aragonii do 1 października 2023 r. we Wspólnocie zarejestrowano przyjazd 2,34 mln turystów krajowych, w porównaniu do 2,3 mln w 2019 r., rok przed pandemią, oraz  2,2 mln w roku ubiegłym. Jeśli chodzi o turystykę zagraniczną , to do Aragonii przyjechało 670.561 turystów z innych krajów, w porównaniu do 700.215 w 2019 r. oraz  605.756 w 2022 r. W sumie 3.014.338 podróżnych zarejestrowanych w tym roku przekracza liczbę z 2022 r., ale  także jest  nowym rekordem po 2019 r., który wynosił  3.009.827 podróżnych.
15 listopada 2023 roku  Biuro Radcy ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii w Polsce we współpracy z Turismo Aragon  zorganizowało webinarium prezentujące ofertę turystyczną Aragonii. Podczas webinarium uczestnicy mogli wysłuchać wystąpień Radcy ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii w Polsce Claudio Andrade Luceny, Dyrektora Generalnego ds. turystyki i hotelarstwa rządu Aragoni Jorge Moncada Iribarreny oraz Hubert Kurdelskiego, doktora historii współczesnej na Uniwersytecie w Saragossie i autora bloga Hiszpania 360. Webinarium prowadził Grzegorza Psujka, redaktor portalu Turystyka.rp.pl. Podczas spotkania internetowego podkreślono rosnące zainteresowanie ofertą turystyczną Aragonii. Hubert Kurdelski, mający ponad 10-letnie doświadczenie jako badacz regionu oraz licencjonowany przewodnik,  skoncentrował się na trzech prowincjach Aragonii: Huesce, Saragossie i Teruel. Podczas  tej wirtualnej podróży słuchacze poznali  najważniejsze atrakcje turystyczne, ale też ukryte skarby, które warto poznać. Webinarium zakończyło się mini quizem  podczas którego słuchacze mogli sprawdzić nabytą wiedzę o Aragonii.

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics