54% Polaków pojedzie na wakacje – sondaż Diners Club
Aktualnosci podróże

54% Polaków pojedzie na wakacje – sondaż Diners Club

Na wakacje w tym roku wybiera się nieco ponad połowa Polaków. Najpopularniejszym kierunkiem letnich podróży jest Polska – odpoczywać zamierza tu 36 proc. respondentów – wynika z badania Diners Club Polska „Plany wakacyjne Polaków 2017”.

Tego lata 54 proc. Polaków wyjedzie na wakacje. Prawie 45 proc. Polaków urlop spędzi w miejscu zamieszkania, a 36 proc. podróżować będzie po kraju. Wśród wyjeżdżających za granicę, 14 proc. wypoczywać będzie w kurortach europejskich, a 4 proc. wybiera się w dalekie, egzotyczne wyprawy poza Europę.

Jak pokazuje badanie Diners Club, tego lata połowa kobiet i 39 proc. mężczyzn urlop spędzi w domu. Panowie zdecydowanie częściej podróżować będą po Polsce – wakacje w kraju planuje 45 proc. mężczyzn i co trzecia kobieta. Będąc już na wczasach, ponad 41 proc. Polaków zadeklarowało, że chce przede wszystkim zwiedzać i poznawać nowe miejsca. Za to 35 proc. planuje odpoczynek stacjonarny.

Za granicę wybiera się około 18 proc. Polaków, z czego ponad 70 proc. nie zamierza skorzystać z jakiejkolwiek formy ubezpieczenia podróży. Mało zapobiegliwi są zarówno seniorzy, jak i młodzi – analogicznie aż 90 proc. starszych i 77 proc. osób przed 30-tką podczas wyjazdu za granicę nie zadba o polisę. Wśród osób, które zamierzają się ubezpieczyć, 13 proc. wykupi standardową polisę w biurze podróży, ponad 7 proc. skorzysta z usług ubezpieczyciela, niecałe 6 proc. posłuży się tylko kartą EKUZ, a 3 proc. skorzysta z innej formy ubezpieczenia, np. zawartego w karcie kredytowej.

Z usług biura podróży zamierza skorzystać 16 proc. Polaków (o 4 punkty procentowe więcej niż w zeszłym sezonie). 14 proc. badanych deklaruje, że planowanie podróży powierzy rodzinie lub znajomym. Ponad połowa mieszkańców metropolii (53 proc.) skorzysta z ofert biur podróży, a 27 proc. również u nich wykupi ubezpieczenie.

źródło: PIT

zdjęcie tytułowe: Kopakabana Beach, Brazylia Rio. Fot. archiwum redakcji

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics