Tanzania – najlepsze safari w Afryce
Afryka Aktualnosci

Tanzania – najlepsze safari w Afryce

Dar es Salaam – Tanzania to najlepsze miejsce na safari w Afryce, według SafariBookings.com, największego internetowej platformy oferującej afrykańskie wycieczki safari. Portal internetowy przeprowadził analizę ponad 2500 ekspertów i przeglądarek safari-goer i ogłosił Tanzanię najlepszym kierunkiem safari w 2017 roku. „Nasza analiza obejmowała ponad 2500 ekspertów i przeglądarek safari-goer. Opinie zostały ocenione, w celu znalezienia ulubionego kierunku wyłonienia zwycięzcy w 2017 „, mówi raport zamieszczony na stronie internetowej.

Opinie zostały napisane przez turystów, którzy wyruszyli na safari oraz niektórych z wiodących Afrykańskich ekspertów podróży.

„W naszej pierwotnej analizie w 2013 r. Tanzania również prześcignęła inne państwa Afryki Subsaharyjskiej. Już po raz drugi kraj ten został uznany naszym zwycięzcą w rywalizacji o tytuł najlepszego afrykańskiego kraju na safari”. Na stronie internetowej dodaje się, że jej analiza wykazała także, iż słynne dzikie tereny Tanzanii sprawiają, że jest to najlepszy kraj dla dzikich zwierząt.

Wiele gwiazd show biznesu i sportu w ostatnich miesiącach odwiedza przeróżne atrakcje turystyczne w Tanzanii. Są to amerykańscy piosenkarze, m.in. angielskiego pochodzenia Usher Raymond, David Beckham, były piłkarz Manchester United i Real Madryt, David Beckham, piłkarz z drużyny Liverpool Mamadou Sakho, gracz z Everton Morgan Schneiderlin i amerykańscy gwiazdorzy Will Smith i Harrison Ford. Odwiedzili liczne spektakularne miejsca turystyczne, w tym Park Narodowy Serengeti i Górę Kilimandżaro.

SafariBookings.com określił też Zambię jako najlepszy kraj do przeżycia safari w buszu. Potwierdza to zresztą większość ekspertów od safari, którzy zgadzają się w opiniach, krajobrazy w buszu Zambii są „spektakularne”. „Bardzo popularna wśród turystów safari, Zambia również uznawana za najlepszy kraj do prowadzenia obserwacji ptaków. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę bogactwo awifauny na wielu obszarach chronionych w kraju”.

Namibia i Kenia zostały uznane zwycięzcami w kategoriach piękno krajobrazów oraz bogactwo ptaków. (TC)

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics