Czechy – letnie atrakcje w Szpindlerowym Młynie
Aktualnosci Czechy Miejsca

Czechy – letnie atrakcje w Szpindlerowym Młynie

Szpindlerowy Młyn w Karkonoszach zaprasza dzieci i dorosłych na niezwykłe place zabaw ulokowane na górskich stokach. Na amatorów aktywnego wypoczynku czekają tu ścieżki edukacyjne, terenowe hulajnogi i trójkołowce, trampoliny czy samochodziki buggy.

Špindlerův Mlýn, fot. Skiareál

Najwyżej położony plac zabaw w Czechach znajdziemy na wysokości 1235 m n.p.m. Rozciąga się stąd przepiękny widok na okolicę. Dzieci mają tu do dyspozycji mnóstwo atrakcji – między innymi drabinki, zjeżdżalnie czy ścianki wspinaczkowe. Kolejny górski plac zabaw znajduje się przy górnej stacji kolejki linowej św. Piotr. Tutaj na najmłodszych czekają huśtawki, ścieżki fitness, dmuchane trampoliny i inne atrakcje. Ciekawostką jest także tak zwany letteringowy plac zabaw na Medvědinie, z wielkimi ściankami wspinaczkowymi w kształcie liter.

letteringowy plac zabaw na Medvědinie, fot. archiwum redakcji

Na spacer z całą rodziną możemy wybrać się karkonoskimi trasami edukacyjnymi. Cztery ścieżki wiodą po stoku Medvědina i z Pláni do Świętego Piotra. Podczas wycieczki zapoznamy się z fauną i florą Karkonoszy. Całkowita długość tras wynosi trzydzieści kilometrów.

Miłośnikom adrenaliny polecamy zjazdy na hulajnogach terenowych czy trójkołowcach, bezpiecznych do sterowania także dla starszych dzieci. Amatorzy cykloturystyki mają do dyspozycji rowery górskie i elektryczne, na których nawet strome podjazdy nie będą trudnością.

letteringowy plac zabaw na Medvědinie, fot. archiwum redakcji

W gorące, letnie dni warto odwiedzić kąpielisko na Zaporze Łabskiej. Możemy tu wykąpać się, popływać łódką lub na coraz popularniejszym paddle boardzie (desce z wiosłem).

Špindlerův Mlýn, fot. Skiareál

Więcej informacji o atrakcjach Szpindlerowego Młyna znajdziemy na stronie www.skiareal.cz

(TC)

 

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics