Czeskie linie lotnicze zwolnią wszystkich pracowników
Aktualnosci Czechy Europa Transport

Czeskie linie lotnicze zwolnią wszystkich pracowników

Czech Airlines – Czeskie państwowe linie lotnicze poinformowały przekazały do departamentu zatrudnienia Czech informację o planach zwolnienia wszystkich 430 pracowników firmy. Taką informację przekazała gazeta Hospodarske Noviny, która  powołuje się na Teresę Loffelmanovą, szefową związku pracowników lotniczych.

Przyczyną masowych zwolnień jest pandemia koronawirusa, która w Czechach zbiera śmiertelne żniwo i podcina gospodarkę. Grupa Smartwings, do której należą Czech Airlines, zwróciła się na początku lutego o pomoc państwa w wysokości 1,1 mld CZK (ponad 51 mln USD), ale najprawdopodobniej pomocy tej nie otrzyma. Według związku załóg lotniczych  kierownictwo firmy „nie wie, jak przeżyć przynajmniej kilka następnych tygodni”, stąd plany zwolnień.

Już 26 lutego bieżącego roku Czech Airlines (ČSA) złożyły dziś wniosek do Sądu Miejskiego w Pradze o reorganizację zgodnie z ustawą o upadłości. Propozycja reorganizacji została złożona w celu zniesienia nadzwyczajnego moratorium i po wyczerpaniu wszystkich możliwych rozwiązań złożonej sytuacji finansowej spowodowanej światowym kryzysem w sektorze lotniczym w związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19. Celem reorganizacji jest uratowanie firmy i wybór najkorzystniejszego rozwiązania dla wierzycieli.

źródło: materiały prasowe

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this:
Verified by ExactMetrics